Futbalová jeseň v číslach

n 7.12.2015 8:00 - Turčianske Teplice

Jesenná časť sezóny nám síce už dávno skončila, ale my vám ešte prinášame zaujímavé informácie z oboch najsledovanejších turčianskych futbalových tímov – ŠK Dynamo Diviaky a MFK Tepličan Turčianske Teplice.

Hráči A-mužstva Dynama Diviaky sa v IV. lige skupine Sever SsFZ umiestnili na 8. mieste so ziskom 14 bodov a pasívnym skóre 15:18. Najlepším strelcom mužstva sa s takmer polovicou strelených gólov, konkrétne siedmich, stal útočník Tomáš Ižip.

Najviac odohraných minút má na svojom konte kapitán mužstva Radoslav Ursíny, na ihrisku strávil dovedna 1 170 minút!

Dorastenci lídrami súťaže

Dorastenci kraľujú svojej súťaži a po dvanástich odohraných kolách súťaže TFZ sú na prvom mieste so ziskom 27 bodov. Najlepšia defenzíva, ale aj jedna z najlepších ofenzív, zdobí chlapcov Dynama. Skóre 59:14 je toho jasným dôkazom.

Najlepším strelcom mužstva, ale aj celej súťaže, je so 16 gólmi Marek Kučera. Kapitán Matúš Babiš odohral 1 080 minút, čo je najviac z celého tímu. Žiaľ, prívlastok „naj“ majú dorastenci aj v kolónke červených kariet, tam kraľuje Dominik Čavolský.

Starší žiaci a mladší žiaci

Starší žiaci obsadili po jeseni siedme miesto so ziskom 20 bodov a symbolickým skóre 38:38. Najlepším strelcom je s 21 gólmi Roman Hanko. Roman nastupoval aj za dorast a odohral 1 016 minút, čo je najviac z celého tímu starších žiakov.

Mladší žiaci zimujú na šiestej priečke vďaka 20 bodom pasívnemu skóre 33:37. Najlepším strelcom je Miloslav Šarlina, ktorý sieť súperov napol deväťkrát. Najviac odohraných minút neuvádzame preto, pretože u mladších žiakov sa strieda hokejovým spôsobom.

Tepličan vedie svoju ligu

Muži MFK Tepličan Turčianske Teplice sa po prvej časti sezóny umiestnili na prvom mieste v II. QUICK triede (TFZ). V jedenástich zápasoch získali 28 bodov a v celej súťaži majú najlepšie skóre 35:4. Najlepšími strelcami mužstva sú so siedmimi strelenými gólmi Richard Privitzer a Tomáš Klein. Štatistiku odohraných minút sme, bohužiaľ, nenašli.

Dorastenci sa trápia

Dorastenci MFK sú vo svojej súťaži TFZ na nelichotivom desiatom mieste s vysoko pasívnym skóre 26:66. V 12 zápasoch sa dorastencom podarilo získať sedem bodov. Strelecké kopačky má v tomto tíme Jakub Mrváň, ktorý nastrieľal jedenásť gólov, a je tak najlepším strelcom mužstva. Najviac minút odohral kapitán Juraj Vaclavík, ktorý ich má na svojom konte 1 080.

Nedarí sa ani žiakom

MFK Tepličan má svoje zastúpenie aj v súťaži žiakov TFZ. V B-skupine sú na poslednom siedmom mieste so ziskom jedného bodu a skóre 9:37. U žiakov sme taktiež nenašli štatistiku odohraných minút, ale ani strelených gólov.

Obom klubom prajeme do zimnej prípravy pevné zdravie, herné zdokonalenie a do jarnej časti súťaže splnenie predsezónnych cieľov.

Text a foto: Tomáš Plavecký