Volejbalové derby novomestských klubov

n 6.12.2015 14:51 - Nové Mesto nad Váhom

V telocvični na Základnej škole Tematínska sa uskutočnilo volejbalové derby dvoch novomestských klubov VK Nové Mesto nad Váhom a MVK.

Levice – VK NMNV

Levičanky vo svojom domácom prostredí disponovali kvalitným podaním, pestrou hrou, bojovnosťou a taktiež domácim fanklubom. „Našim dievčatám sa nedá uprieť snaha, tri sety sme mali nádejne rozbehnuté, najbližšie mohli získať 3. set prvého zápasu.

Nezvládli sme koncovku, kde po dobrej taktickej obrane nasledoval pekný útok, bohužiaľ do autu. Zápas sme nezdramatizovali,“ zhodnotila trénerka Lucia Šujanová. V druhom zápase dievčatám nestačil ani päť bodový náskok, súperky bez problémov držali štandard kvality na servise a sériami doťahovali a set aj celý zápas zaslúžene vyhrali.

Dievčatá musia lepšie takticky reagovať, dodržiavať pokyny trénerov, a tak využiť maximálne svoje prednosti.

VK NMNV – ŠŠK BÍLIKOVA Bratislava

Favorizované družstvo z Bratislavy disponuje parametrovými hráčkami a kvalitným trénerským tímom. Prvý zápas bol zo strany Novomešťaniek bojazlivý. Najväčším problémom bolo presadiť sa cez vysoký blok súperiek, ktoré mali túto hernú činnosť zvládnutú aj po technickej stránke.

Súperky im dovolili priebeh stretnutia len korigovať po prestriedaní kľúčových hráčok. V druhom zápase dievčatá pôsobili uvoľnenejšie, lepšie prihrávali a vychytali množstvo lôpt. Súper po prestriedaní opäť ponúkol šancu vývoj stretnutia otočiť. Je pozitívne, že keď zacítime príležitosť ísť do vedenia, tak tieto situácie využijeme a vytvoríme si solídny náskok.

Na druhej strane pri rozohraných setoch 18:12, 22:18 a podobne, kde tréneri Bílikovej vrátili do hry základnú zostavu, musia mladé volejbalistky bez rešpektu takéto sety dotiahnuť do víťazného konca. To sa im však nepodarilo a preto sa z víťazstiev tešil lepší.

Mestské derby

„Na novomestské derby sme sa zodpovedne pripravili. Hráčky, ktoré z nášho klubu prednedávnom odišli so svojím trénerom, dobre poznáme a mali sme možnosť sledovať aj niektoré juniorské stretnutia na ZŠ Tematínska. Celé zápasy sa niesli v bojovnom duchu a po športovej stránke obe družstvá predviedli množstvo pekných výmen. Vyzdvihujem atmosféru, ktorú pripravili fanúšikovia oboch klubov. Verím, že to bol zážitok pre všetky hráčky,“ dodala Lucia Šujanová.

Celý prvý zápas bol o podaní a prihrávke, tieto činnosti vyzneli mierne pre domáce hráčky. Rozhodca nastavil latku na dvojáky až príliš vysoko, pískal síce spravodlivo, ale ubral divákom možnosť vidieť veľa dramatických volejbalových momentov – nepíska sa tak, ani v extralige.

„Súper zaslúžene zvíťazil, naše dievčatá môžem pochváliť, že i napriek nepriaznivého stavu vydolovali cenný bod,“ dodala Šujanová. „Druhý zápas dostala opäť dôveru kapitánka Svitačová. Zaváhanie v našom vystúpení nastalo v druhom sete, kde nás hráčky MVK rozstrieľali na prihrávke. Ostatné sety sa niesli v našej réžii. Vo všetkých herných činnostiach sme mali na vrch. Ubudlo množstvo vlastných chýb a k tomu sme pridali 9 blokov. Tešili sme sa z prvého víťazstva v sezóne,“ prezradila Šujanová. Dievčatá dostali pochvalu od trénerky, hlavne za dodržanie taktických pokynov, trpezlivosť , bojovnosť a kolektívny výkon v oboch stretnutiach.

VK NMNV – VIVUS Bratislava

Napriek tomu, že novomešťanky privítali ďalšie družstvo z čela tabuľky, dievčatá pomerne ľahko získali 1. set. Potom sa zápas niesol v duchu nevynútených chýb na oboch stranách so šťastnejším koncom pre družstvo z hlavného mesta. V základnej zostave chýbala Svitačová pre chorobu.

Druhý zápas napriek prehre bol oveľa zaujímavejší, na obidvoch stranách stúpla výkonnosť, striedali sa pekné momenty, hlavne vďaka bojovnosti v poli. Dievčence plnili taktické pokyny, nerobili veľa chýb a viac sa koncentrovali na svoj výkon. Súperky zvíťazili zásluhou rozdielových hráčok v ich tíme, ktoré patrične zúročili extraligové skúsenosti .