Benefičný koncert detí s pravou vianočnou atmosférou

n 3.12.2015 14:23 - Nové Mesto nad Váhom

S príchodom zimy si aj v tomto roku pripravili žiaci zo Špeciálnej základnej školy vianočné vystúpenie v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska. Svojím programom spríjemnili vianočný čas rodičom, starým rodičom, príbuzným a hosťom.

Deti pod vedením učiteliek pripravili krásny program, ktorý sa niesol v duchu Vianoc. „V dnešnom programe vystúpili žiaci zo Špeciálnej základnej školy a praktickej školy v Novom Meste nad Váhom. Je to podujatie, ktoré sa uskutočňuje pravidelne v adventnom období, kedy si pripomíname spolu s deťmi príchod vianočných sviatkov,“ prezradila riaditeľka školy Ľubica Havranová.

Žiaci nacvičovali tančeky, piesne a koledy mesiac pred samotným vystúpením a najviac sa tešili na to, kedy predvedú pred obecenstvom to, čo sa naučili na veľkom javisku a stanú sa na chvíľu slávni a populárni.

Podujatie obohatili pozvaní hostia

Na podujatí účinkovali aj známe novomestské osobnosti ako je speváčka Helena Vrtichová a folkrocková skupina Premeny s Martou Vitekovou. „Vianoce nie sú len o darčekoch, ale aj o dobrej nálade a som rada, že som mohla zavítať medzi žiakov a prežívať spolu s nimi tieto predvianočné chvíle aj s mojimi piesňami,“ dodala Helena Vrtichová.

Na pódiu vystúpil aj Detský folklórny súbor Čakanka so svojím tanečným programom, nechýbal aj tradičný klobúkový tanec, z ktorého mali všetci poriadnu zábavu. „Deti predviedli skutočne excelentné vystúpenie, klobúk dolu pred učiteľkami, ktoré sa venovali žiakom a spolu s nimi pripravili nádherný program.

Žiaci navodili správnu vianočnú atmosféru úžasne sa predviedli, a to čo sa naučili, ukázali svojim rodičom a príbuzným,“ dodala viceprimátorka mesta Kvetoslava Hejbalová. Deti všetkým prítomným dokázali najmä to, že zdravotný hendikep im rozhodne neprekazí zábavu, či radosť z tvorby.

Text a foto: (sm)