Na námestí ožili zabíjačkové tradície

n 7.12.2015 8:15 - Veľký Krtíš

Zabíjačkové hody boli na gazdovských dvoroch vždy veľkou udalosťou. Jednou takou bola aj tá 21. novembra vo Veľkom Krtíši, ktorá sa organizovala už šiestykrát.

Príchodom prvých mrazov sa členovia domácností lúčili s prasiatkom, ktoré chovali po celý rok na mäso, masť, jaternice, klobásky, údenú šunku a iné dobré bravčové špecialitky, aby bolo hojne na sviatky. Údená bravčová klobáska sa chystala už do vianočnej kapustnice.

Tieto sa vyrábali podľa rodinných tradícií a miestnych zvykov. Príprava na zabíjačku sa začínala niekoľko dní vopred. Prichystalo sa koryto, nabrúsili nože a nakúpili sa koreniny. Čo chýbalo, požičali susedia. Gazda za tmy vstal, zakúril  a s brieždením sa prasiatko pripravilo na svoj údel.

Staré zvyky pre všetkých

Opýtali sme sa primátora mesta Dalibora Surkoša, ako vznikol nápad organizovať zabíjačkové hody v meste. „Chceli sme zorganizovať niečo pre našich občanov len čisto na zábavu a z predaja špecialít čiastočne kryjeme náklady na hody.

Účelom podujatia je, aby sa tu občania stretávali, zabavili a pritom sa aj najedli a užili si atmosféru zabíjačkových hodov, ktoré mestskí ľudia nepoznajú. Tento zvyk udržujeme už šiesty rok,“ prezradil pre Naše Novinky primátor mesta, ktorý zabíjačkové špeciality priamo pripravoval aj ponúkal spolu s mnohými ďalšími zamestnancami mesta Veľký Krtíš.

Prečo sa Janko Hraško nemôže sprchovať?

K dobrej zabíjačke a dobrému jedlu patrí aj dobrá zábava. O tú sa postarala hudobno-zábavná ľudová skupina Ščamba a jej perfektné hudobno-zábavné vystúpenie, koncert a vtipy, s ktorými dopĺňali skvelú atmosféru zabíjačkových hodoch.

Prečo sa Janko Hraško nemôže sprchovať? – Nuž, lebo by, vraj, vyklíčil. Takéto a iné vtipné hádanky zabávali prítomných.

Oprášiť staré priateľstvá

Zabíjačky boli na dedinách v minulosti ba ešte i dnes nielen prácou, ale aj príležitosťou na zábavu, stretnutia s rodinou, ktorí prišli pomáhať k susedom a popíjania niečoho tuhého. Na konci dňa, keď už bolo takmer všetko hotové, dobrá kapustnica, jaternice, obarová slanina, pečené klobásky a mäso.

Každého potešila výslužka, ktorá sa ušla každému, kto pomáhal. Domáce zabíjačky sa stávajú folklórom a z gazdovských dvorov sa presúvajú na námestia, kde majú veľký úspech. Takto zachováme domáce zabíjačky, zachránime staré zvyky, oprášime staré priateľstvá, o ktoré nás moderná doba pripravila a nadviažeme nové priateľstvá.

 

Text a foto: Eva Teleková