Pozrite sa čo dokážu mamy z Dupajdy

n 29.11.2015 8:00 - Tvrdošín

Materské centrum Dupajda a obec Nižná zorganizovali v sobotu 28. novembra priateľské trhy maminiek, ktoré sa popri starostlivosti o domácnosť venujú aj niečomu tvorivému, pod názvom Čo dokážu mamy z Dupajdy.

Hlavným cieľom podujatia bolo stretnutie mamičiek a žien z regiónu, vzájomná inšpirácia a prezentácia vlastných výrobkov. Tak isto nadviazanie nových kontaktov a priateľstiev v príjemnej predvianočnej atmosfére.

Nechýbala ani prezentácia

Zúčastniť sa mohla ktorákoľvek žena, ktorá sa venuje ručným prácam, vyrába prírodnú kozmetiku, či pomôcky a dekorácie do domácnosti. Taktiež nechýbala prezentácia špecifických aktivít zameraných na zdravotné poradenstvo, výživu, či montessori dielne (svetovo uznávaná metodická sústava, ktorá ponúka deťom intelektuálne podnety v konkrétnej fáze vývoja zameraná na rozvoj elementárneho tvorivého a intelektuálneho potenciálu dieťaťa pomocou montessori pomôcok).

Mnoho voľnočasových aktivít

Okrem iného sa mohli do priateľských trhov zapojiť aj ženy, ktoré sa venujú mnohým voľnočasovým aktivitám ako fotografovanie či starostlivosť o záhradku, ale taktiež tie, ktoré sú dobrovoľníčkami v rôznych organizáciách, občianskych združeniach, či spevokoloch a podobne.

Tematicky zamerané dielne

V rámci programu sa prítomným predstavili deti zozákladnej umeleckej školy s tancami rôznych žánrov, nechýbala prezentácia cvikov so špeciálnymi pomôckami ani známa Dupajdiacka obývačka.

Tvorivé dielne boli tematicky zamerané na výrobu adventných vencov, vo filmovej projekcii ste mohli vidieť mnohé aktivity materského centra a nechýbali ani diskusie na zaujímavé témy.

Text a foto: Miroslava Pakosová