Viac foto v galérii

Deň celiatikov na Farského

n 7.12.2015 16:33 - Bratislava V

Nevšedné podujatie pod názvom Deň celiatikov prilákalo do Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb v Petržalke množstvo záujemcov. V sobotné novembrové dopoludnie sa v budove školy vystriedalo cca dvesto ľudí, ktorí majú predpísanú bezlepkovú diétu, alebo chcú vedieť o probléme viac.

Vedenie školy v spolupráci s organizáciou zaoberajúcou sa celiakiou a Fakultou chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave usporiadalo už 3. ročník tohto podujatia. „Jeho cieľom je poskytnúť korektné a správne informácie ľuďom, ktorí majú diagnózu celiakie. Hoci informácií na internete je veľa, nie všetky sú korektné.

Taktiež celiatikom neustále zdôrazňujeme základnú vec, že napriek pokrokom v medicíne, základom bezlepkovej diéty je jej prísne dodržiavanie. Bezlepkové potraviny sú pre celiatikov súčasne aj liekom,“ zdôraznil Mikuláš Hajtáš.

Pre každého niečo

Pre záujemcov, rozdelených do troch skupín, bol pripravený bohatý program. Kým jedna skupina ľudí sledovala zručné ruky študentiek (pod odborným dohľadom majsterky) pri príprave a pečení pekárenských výrobkov, druhá skupina pozorne počúvala v učebni zaujímavé prednášky.

Tretia skupina mala možnosť v kuchyni sledovať prípravu chutných bezlepkových jedál. Obrovskou výhodou boli ochutnávky všetkého, čo si spoločne navarili a napiekli, a taktiež možnosť nákupu bezlepkových surovín a potravín.

„Tento ročník, popri prednáškach a praktických ukážkach orientovaných na pečenie a varenie bezlepkových produktov a jedál, sme obohatili o viaceré inovačné riešenia. Predovšetkým sme predstavili bezlepkové viedenské párky, ktoré sme vyrobili na našom pracovisku odborného výcviku (pod vedením nášho majstra v spolupráci s odborníkom z ČR). Taktiež sme dali priestor nášmu absolventovi (ktorý ukončil aj vysokú školu a venuje sa doplnkom výživy z oblasti liečivých húb a produktom sušeného mäsa), ktorý sa okrem iného snaží podchytiť našich študentov a v rámci mimoškolskej činnosti s nimi pripravuje biznisplány, aby sa vedeli orientovať na voľnom trhu práce,“ priblížil riaditeľ školy Jozef Horák.

Krst kuchárskej knihy

Súčasťou podujatia bolo uvedenie knihy receptov do života, ktorá je vzácnym zdrojom inšpirácie pre ľudí, ktorí to potrebujú. Poniektoré recepty mali možnosť prítomní aj priamo vyskúšať a hlavne degustovať. Nielen pohľadom, ale aj chuťou, boli výrobky a jedlá na nerozoznanie od tých bežných, ktoré nám ponúkajú v obchodoch a reštauráciách. Len s tým rozdielom, že tie bezlepkové, sú z pohľadu odborníkov zdravšie – a nielen pre celiatikov. Dodržiavanie bezlepkovej diéty účinne pomáha pri množstve iných diagnóz.

Celiakia je autoimunitné ochorenie, vyvolané neznášanlivosťou bielkovín obilnín, najmä pšenice, jačmeňa a raže. Aktívnych celiatikov (ktorí pravidelne chodia k lekárovi a dávajú si predpisovať lieky) je cca 13,5-tisíc, avšak spolu s nediagnostikovanými je ich cca 60-tisíc. Štatistiky uvádzajú, že v súčasnosti sa celiakia vyskytuje asi u 1 človeka zo 100 ľudí.

Text a foto: (tea)