Futbalisti Spartaka zaznamenali vynikajúci jesenný finiš!

n 6.12.2015 9:33 - Myjava

Futbalisti Spartaka Myjava uzavreli jesennú časť najvyššej slovenskej súťaže sériou štyroch víťazstiev. Zverenci trénera Norberta Hrnčára majú na konte 35 bodov a prezimujú v tabuľke Fortuna ligy na sympatickom treťom mieste za Slovanom Bratislava a AS Trenčín.

V úvodnom dejstve videla hŕstka najvernejších fanúšikov obojstranne bojovný, kombinančný futbal. V 10. minúte sa prezentoval Tawamba, ktorého tvrdej strele z uhla chýbali centimetre. Skóre sa mohlo meniť o dve minúty, ale Perišičova strela z priameho kopu skončila na ľavej žrdi Hruškovej brány.

Už o minútu Orávikovu prudkú strelu Hruška vyrazil pred seba a poradil si aj s hlavičkou Souzu. Po polhodine hry prišla pekná akcia domácich po osi Twamba-Glavaš-Orávik, s dobre mierenou strelou si myjavský gólman poradil. Šok pre domácich priniesla 38. minúta, keď po rohovom kope sa k lopte dostal Kóňa a prekvapil Raniloviča – 0:1.

Druhý polčas

Po zmene strán to boli kopaničiari, ktorí prekvapili domácich ofenzívnym prejavom. V 48. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Daniel, koncovku však nezvládol. Na opačnej strane s prudkou strelou Školnika si poradil Hruška. Skóre sa menilo v 52. minúte, keď po rýchlej kontre ideálnu prihrávku Daniela pretavil v druhý gól hostí Bílovský.

Domáci sa vrátili do zápasu v 67. minúte, keď štandardnú situáciu rozohral Orávik a na pohotovú hlavičku De Souzu bol Hruška prikrátky. V 79. minúte Farrah Bamba šikovne vysunul Tawambu, ktorého strelu Hruška s námahou vyrazil. V 89. minúte center Farraha Bambu nedokázal usmerniť z dvoch krokov do siete Orávik.

V nervóznom závere hostia dokázali odolať tlaku ViOnu a v 4. minúte nadstaveného času spečatil ich víťazstvo gólom do prázdnej brány striedajúci Duga.

Myjava – Skalica 2:0

V regionálnom derby bola aktivita od úvodu na kopačkách domácich hráčov, ale cez prehustený priestor na súperovej polovici ihriska sa dlho nevedeli dostať do gólových príležitostí. Skaličania pohrozili v 23. minúte strelou Šebestu, ktorá skončila mimo brány.

V 35. minúte sa uvoľnil na ľavej strane Bílovský a pred Danielom na zadnej tyči ratoval v poslednej chvíli Vaško. O minútu už bola obrana Záhorákov aj s brankárom prekonaná, hlavičku Jánošíka však zastavilo brvno.

Tlak Myjavy vyústil vo vedúci gól v 40. minúte – Daniel ukážkovo prihral Kolárovi, ten v pokutovom území našiel Pekára, ktorý umiestenou strelou rozvlnil sieť – 1:0. V samom závere prvého dejstva sa tribúny radovali po druhý raz, domáci nakopli loptu do pokutového územia, Fišan ju vyrazil iba ku Kóňovi a ten našiel opustený priestor brány – 2:0.

Po zmene strán

V 53. minúte vysunul Slančík kolmo Pekára, ale následná prihrávka pred bránu nenašla voľného Bílovského. O päť minút zakončil nepresne po Pekárovej prihrávke Sládek. V 65. minúte otestoval na opačnej strane ihriska pozornosť Hrušku v domácej bráne ďalekonosným pokusom Čermák.

Individuálny prienik cez dvoch hráčov predviedol v 69. minúte Daniel, Fišan si s jeho strelou poradil. Skaličania pohrozili kontrou v 74. minúte, Ciprys domáceho brankára neprekonal. V 78. minúte šiel sám na Fišana Slančík, ale zo súboja vyšiel víťazne brankár hostí. Víťazstvo Myjavy spečatil v 85. minúte Pekár po prihrávke od Daniela – 3:0.

(pb), foto: TASR/Lukáš Grinaj