Slovenská kapela je známa už aj vo Veľkej Británii a Japonsku

n 9.12.2015 8:31 - Stará Ľubovňa

Kapela No Brake, ktorej súčasťou sú aj bratia Martin a Juraj Beňačkovci zo Starej Ľubovne, sa so svojou hudbou čoraz viac presadzuje aj v zahraničí.

Najnovšie sa ich singel Free Your Mind dostal aj do výberu britského hudobného kanála a taktiež zaznie aj v japonskom hudobnom programe v Tokiu.

Medzi najlepšími

Hudobný kanál vo Veľkej Británii vyberá tých najlepších nezávislých interpretov z rôznych častí sveta, pričom ich oslovila aj slovenská indie rocková kapela. „Tešia nás všetky priaznivé reakcie na našu tvorbu a záujem zo zahraničia poteší ešte viac. Nevieme, ako sa o nás dozvedeli, ale je to pre nás signál toho, že sa tie klipy oplatí robiť a že keď sú zaujímavé a dobre natočené, tak môžu zaujať aj za hranicami. Je veľmi dobré, že existujú ľudia, ktorí pomáhajú mladým kapelám zviditeľniť sa,“ povedal frontman kapely Juraj.

Aj na výberovke

Skladba by sa mala objaviť aj na najbližšej výberovke, prostredníctvom ktorej sa o kapele No Brake budú môcť dozvedieť ľudia po celom svete. Kapela momentálne koncertuje a najbližšie ju budete môcť vidieť 11. decembra v Žiline.

Barbora Repková, foto: archív No Brake