Volejbalisti excelovali v Košiciach

n 2.12.2015 16:30 - Myjava

Volejbalisti Spartaka Myjava figurujú po nekompletnom 12. kole extraligy mužov na piatom mieste v tabuľke. Zverenci trénera Martina Pipu sa blysli vo svojom zatiaľ poslednom zápase, v ktorom triumfovali na palubovke VK KDS Šport Košice 3:0.

Volejbalisti z kopaníc stratili na Hornej Nitre vyhratý zápas, keď viedli už 2:0, no napokon prehrali 2:3. V drese hostí zaznamenal 34 bodov Vladimír Katona a prekonal doposiaľ najlepší individuálny výkon Svidníčana Mareka Mikulu (32 bodov). Prvé dva sety boli rovnaké. Prievidza takmer stále vyhrávala, ale Myjava sety dokázala vyhrať v závere.

V prvom nestačilo Prievidzi na výhru v sete ani vedenie 21:18 a v druhom ani 24:22. Tretí set, v ktorom viedli domáci už 17:11 sa zdramatizoval, keď Myjava vyrovnala na 20:20, ale do tretice to hosťom nevyšlo. Vo štvrtom už Myjava ťahala za kratší koniec a rozhodovalo sa v piatom.

Točilo sa za stavu 8:7, domáci mali viac síl a lepšie nervy, preto set aj zápas zaslúžene vyhrali.

Tréner hostí Pipa po zápase neskrýval sklamanie: „Klasika, tretí set. Za stavu 20:20, sme trochu povolili, aj súperov veľmi dobrý servis to ovplyvnil, že sa to zmenilo. Na jednej strane mám radosť, ale na druhej je tu aj sklamanie, zápas bol rozbehnutý na 3:0. Škoda toho...“

Myjava – Nitra 1:3

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo bojovné extraligové stretnutie. Vstup do prvého setu mali lepší hostia z Nitry a udržovali si v ňom náskok, ktorý im stačil na víťazstvo. V druhom sete domáci zabojovali a i cez výpadok ku koncu setu vyhrali a vyrovnali na 1:1.

Ďalší vývoj stretnutia ovládli hosťujúci hráči a zaslúžene vyhrali 3:1, keď boli lepší a rozhodnejší v jednotlivých výmenách.

„Celý zápas sme bojovali proti súperovi i sami sebe. Urobili sme veľa nevynútených chýb, za čo nás Nitra potrestala. Veril som, že uhráme v dnešnom zápase nejaké body, čo sa nám nepodarilo. Gratulujem Nitre k víťazstvu,“ skonštatoval tréner Pipa, ktorého zverenci zaslúžene prehrali s lídrom súťaže.

Košice – Myjava 0:3

O najväčšie prekvapenie 12. kola sa postarali hráči Myjavy, ktorí s bývalým reprezentačným liberom Ľubošom Ochodnickým vyhrali v Košiciach 3:0. Ôsmimi blokmi sa blysol Jozef Piovarči. Hráči Myjavy zvládli zápas proti domácim veľmi dobre. Prvé dva sety boli hore, dole, ale nakoniec ich vyhrali v koncovkách hostia.

V treťom sete sa prejavila frustrácia domácich hráčov a prekvapenie bolo na svete. Prekvapivo, ale zaslúžene si 3 body odvážajú hostia z Myjavy. „Zápas ako na hojdačke, prvé dva sety sme sa nezlomili za výrazne nepriaznivých stavov. Tretí set bol už v našej réžii. Môžem pochváliť kolektívny výkon celého družstva, pretože všetci hráči pomohli,“ zhodnotil stretnutie tréner Pipa.

(pb), SVF, foto: archív SZH