Volejbalisti vyhrali v Prievidzi

n 7.12.2015 8:25 - Stará Ľubovňa

V 12. kole extraligy volejbalistov nebola núdza o prekvapenia. O najväčšie sa postarali hráči Myjavy, ktorí s bývalým reprezentačným liberom Ľubošom Ochodnickým vyhrali v Košiciach 3:0. Prievidzu už bez legionárov Savia a Górského zaskočila doma Stará Ľubovňa a vyhrala tam 3:2. V 13. kole Stará Ľubovňa doma prehrala s Nitrou 0:3. V tabuľke jej patrí ôsme miesto.

V Prievidzi sa hral už tradične päťsetový zápas. Domáci nastúpili už bez legionárov Valeria Savia a Daniela Górskeho, ktorí ukončili svoje pôsobenie v Prievidzi. Na post nahrávača tak nastúpil kadet Martin Kudra a doviedol svoj tím k výhre v prvom sete. Postupne sa jeho neskúsenosť prejavovala, ale hlavne hostia výrazne pridali a nasledujúce dva sety po boji vyhrali.

Oživenie priniesol do hry asistent trénera Vlka Roman Kašša, ktorý nahradil mladého nahrávača a Prievidza sa dostala výhrou v štvrtom sete do zápasu. Posledný set od polovice prevzali bojovnejší hostia a set aj zápas vyhrali.

Povedali tréneri

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: „Nastúpili sme s mladým Kudrom, myslím, že odviedol to čo som očakával. Lubovňa sa aj vďaka sporným rozhodnutiam naštartovala a svoj výkon vygradovala vynikajúcou hrou, na čo sme my nedokázali odpovedať. Niekoľkými netaktickými rozhodnutiami sme sa obrali o víťazstvo.“

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Mali sme strašnú chuť vyhrať. V prvom sete sme pokazili veľa prihrávok a nevedeli sa trafiť do podania. Dnes rozhodovali aj iné okolnosti, nie hráči, ale piaty set, to je vabank. Tam vyhrala naša disciplína a domáci robili viac chýb. Napokon sme zaslúžene vyhrali.“

VK Prievidza – VKM Stará Ľubovňa 2:3 (16, -23, -21, 23, -10), zápas trval 114 minút, rozhodovali: F. Tiršel a D. Daruľa, 330 divákov.

Prievidza: Kudra 1, Pavelka 15, Šimko 7, M. Hukel 23, Slubowski 18, Rodriguez 10, libero Hraňo (Kašša 3, Michalec 0). Tréner: J. Vlk.
S. Ľubovňa: Matušovský 8, S. Lampart 3, Malachovský 23, Faron 11, Šoltys 11, Németh 9, liberá M. Senko a Bednarčík (Buvalič 6, Folvarčík 0). Tréner: J. Senko.