Hokejisti naháňajú druhú Prievidzu

n 6.12.2015 6:25 - Púchov

Hokejisti ŠHK Púchov figurujú po jedenástich odohraných kolách v II. lige základnej A-skupiny na treťom mieste, pričom na druhú Prievidzu strácajú len jeden bod. V zatiaľ poslednom zápase rozdávali mikulášsku nádielku, keď doma zvíťazili nad Partizánskym 12:5.

ŠHK Púchov začal trojzápasovú domácu sériu dôležitým víťazstvom nad Partizánskym. O výsledku sa rozhodlo v tretej tretine, v ktorej Púchovčania súperovi nastrieľali neuveriteľných 8 gólov.

Domáci zaznamenali úvodný zásah v 10. minúte. Viedenský ustál súboj pri mantineli, prenechal puk Dvorskému, ktorý z ľavého kruhu lišiacky popod betón brankára otvoril skóre – 1:0.

O štyri minúty neskôr Zemko zúročil akciu Stráňovského so Štubňom a zblízka namieril nechytateľne pod brvno – 2:0. Radosť ale trvala len 43 sekúnd, Školka sa ujal puku na pravom kruhu a strelou do pravého horného rohu prestrelil Kučíkovu lapačku – 2:1. Odpoveď prišla o 44 sekúnd, keď skúsený Fura našiel nezištne Jánoša a ten sa z takých pozícií nemýli – 3:1.

Divákov ešte tesne pred prestávkou zahrial Tichý, ktorý svojou typickou strelou od modrej čiary výstavne vymietol pravý horný roh – 4:1.

Druhé dejstvo

V úvode druhej časti hry Viedenský neuspel v samostatnom úniku, pričom na druhej strane potrestal nepresnú rozohrávku Zemka Košecký – 4:2. Partizánske hralo v 32. minúte presilovku a Košecký z ľavého kruhu trafil pekne pod brvno – 4:3.

Do kabín sa však predsa len odchádzalo za nerozhodného stavu. Hulákovi v 38. minúte preskočil v útočnom pásme puk hokejku, Košecký zapol na najvyššiu rýchlosť a sólo cez celé klzisko zakončil bekhendom pod brvno – 4:4.

Záverečná kanonáda

V 44. minúte strieľal z kruhu Bajtala, Tupý len vyrazil betónom pred seba, kde vo svojej typickej pozícii pred bránou číhal Štubňa – 5:4. Vedúci gól Púchovčanov evidentne povzbudil. Po vhadzovaní pripravil Dvorský puk Zemkovi, ten si vykorčuľoval na ľavý kruh a krížnou strelou vymietol pavučinky v pravej šibenici Tupého svätyne – 6:4.

Potom už nasledoval domáci gólový uragán. V čase 49:00 Furo dorazil Tichého strelu na 7:4, o 49:16 Bajtala prekvapil brankára strelou popod ruku k bližšej žrdi na 8:4, 49:46 a Juraj Tichý skóroval strelou z uhla, keď využil neprehľadnú situáciu pred bránou a upravil už na 9:4.

O necelú minútu hostia znížili, Ondruš využil nepredvídateľný odraz puku od zadného mantinelu a zblízka zakončil k ľavej žrdi – 9:5. Vytúžená desiatka padla v 53. minúte, keď Zemko využil zaváhanie brankára Tupého a zakončil do prázdnej brány – 10:5.

Druhú desiatku v sieti Partizánskeho načal Štubňa, ktorý v presilovke prestrelil gólmana hostí – 11:5. Na konečných 12:5 upravil minútu pred koncom Hulák, ktorý skóroval strelou od modrej čiary po ľade.

Text: Tomáš Schügerl, foto: archív klubu

Sumár zápasu II. ligy A-skupiny – 20. kolo – predohrávka:
ŠHK Púchov – HK Iskra Partizánske 12:5 (4:1, 0:3, 8:1)
Góly: 10. Dvorský, 14., 47. a 53. Zemko, 15. Jánoš, 19. a 50. Tichý, 44. a 56. Štubňa, 50. Furo, 50. Bajtala, 59. Hulák – 14. Školka, 24., 32. a 38. Košecký
Púchov: Kučík – Tichý, Dvorský, Hulák, Flašík, Weissabel, Martinák, Matušů, Dobiaš – Furo, Jánoš, Viedenský – Bajtala, Štubňa, Doležel – Stráňovský, Mičuda, Zemko – Sušanin, Kollárik