Ďalšia tragická nehoda

n 8.12.2015 13:57 - Hlohovec

V pondelok 7. decembra v ranných hodinách vyhasol na ceste medzi Hlohovcom a Kľačanmi život 51 ročného vodiča. Čelne sa zrazil s autom idúcim v protismere.

Príčiny dopravnej nehody polícia momentálne vyšetruje, avšak pravdepodobne v nej zohral úlohu aj fakt, že k nehode došlo o 5:30 a za súčasného jesenného počasia. Okrem vodiča utrpeli zranenia aj jeho spolujazdkyňa. Rovnako, ako 24 ročný vodič auta, ktoré sa pohybovalo v protismere, musela byť prevezená do nemocnice.

Aj jedna krátka jazda autom môže človeku zmeniť život od základov. Preto polícia opätovne apeluje na vodičov, aby nepodceňovali podmienky na jesenných cestách a urobili všetko pre to, aby k ďalšiemu podobnému nešťastiu už nemuselo prísť.

Jazda autom nie je relax

Ako to za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave uviedla Martina Kredatusová: „Polícia apeluje na vodičov, aby jazdu autom považovali za prácu, na ktorú sa treba stopercentne sústrediť. Každý vodič by mal mať na zreteli, že je povinný plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke a prv, než si sadne za volant, si toto uvedomiť.“

Sústredenosť na jazdu, dodržiavanie dopravných predpisov a ohľaduplnosť možno nie sú spôsobom, ako sa čo najrýchlejšie niekam dostať, ale sú jediným spôsobom, ako sa človek môže bezpečným a bezproblémovým spôsobom dostať tam, kam má namierené. Čas nie je vždy tou najrozhodujúcejšou veličinou. Vodič pritom svojim jednaním neohrozuje len seba, často rozhoduje aj o osude ostatných účastníkov cestnej premávky. Zodpovednosť je teda na mieste. V opačnom prípade už bohužiaľ niekedy žiadny budúci pokus nemusí prísť.  

 

Text a foto: Adriána Kondlová