Viac foto v galérii

Mikuláš na námestí

n 7.12.2015 16:11 - Bratislava V

V závere uplynulého týždňa, teda ešte v predstihu, Mikuláš stihol navštíviť a rozdať sladké dobroty deťom v nemocnici i seniorom v strediskách sociálnych služieb. Po tejto náročnej ceste sa zastavil v sobotu popoludní v koči ťahanom koňmi uprostred sídliska, na Námestí republiky.

Tam ho už, medzi stánkami s občerstvením, sviatočnými maškrtami i drobnými darčekmi, túžobne očakávalo množstvo Petržalčanov všetkých vekových kategórií. Za účasti Mikuláša s anjelom, za ktorými dobehol aj pozitívne naladený čert, starosta Vladimír Bajan slávnostne rozsvietil vyše 10-metrový vianočný stromček aj celú výzdobu v Petržalke.

Básničky, riekanky aj spev

Hlavné slovo spočiatku patrilo čertovi, ale hlas stoviek detí bol predsa len silnejší. Z pódia prednášali nielen básničky a riekanky, ale aj zaspievali, za čo ich Mikuláš s anjelom pochválili i odmenili. Sladké maškrty sa ušli aj ostatným deťom. Pre mnohých odmenou bolo i fotografovanie, pri ktorom čert stváral čertovské kúsky a rozsieval smiech a radosť.

Vystúpili mažoretky aj Igor Kmeťo

Vystúpili mažoretky z Dúbravky, neskôr sa s tanečným pásmom predviedli členovia Detského folklórneho súboru Hájenka, s ktorými si mnohí nielen zaspievali, ale aj zatancovali. Malí aj veľkí. Večer už patril dospelým, keď sa predstavil Igor Kmeťo starší a po ňom vystúpil Marián Greksa s hudobným sprievodom. Množstvo zabávajúcich sa ľudí bolo jasným dôkazom jedinečnej atmosféry úvodného dňa vianočného festivalu uprostred Petržalky. K tradičnej atmosfére blížiacich sa sviatkov pokoja a radosti chýbal snáď už iba sneh.

Text a foto: (sabi)