Starosta medzi pokladmi

n 27.11.2015 8:00 - Bratislava III

Do veľkej sály Strediska kultúry na Vajnorskej ulici, plnej lahodných tónov hudby, pozval starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Rudolf Kusý, 25. novembra, už šiesty raz v tomto roku tentoraz 86 najmladších obyvateľov tejto časti Bratislavy, aby ich osobne a slávnostne uvítal do života.

S rodičmi prišlo na túto milú slávnosť však len 73 dvoj- či trojmesačných detičiek. Niektoré spinkali, iné plakali a pýtali si mliečko, ďalšie museli mamičky čičíkať na rukách či v kočíkoch a niektoré aj prebaliť na stoloch za ktorými sa usadili.

Darčeky a príhovory

Ako je dobrým zvykom, deti s rodičmi prišli pozdraviť i básňou aj so slovami: „Nech veľa šťastia príde k vám,“ aj s hudobným vystúpením žiaci základnej umeleckej školy a Základnej školy na Českej ulici.

Tak ako to na takýchto slávnostiach býva, aj tentoraz sa starosta všetkým najprv prihovoril a osobne pre deti odovzdal darčeky. Každé dieťaťa dostalo po 200 eur, podbradníček s logom bratislavského Nového Mesta, malú hračku a každej mamičke odovzdal bielu ružu.

Samozrejme, nechýbalo ani priateľské starostovské podanie rúk mamičkám, novopečeným oteckom i starým rodičom. Slávnosť otvorila vedúca sociálneho oddelenia miestneho úradu, ktorá zdôraznila, že táto slávnosť je najkrajším podujatím, aké pripravuje sociálne oddelenie mestskej časti a starosta dodal: „Je to najkrajšie podujatie celej mestskej časti. Ďakujem, že ste prišli, lebo deti naozaj sú našou budúcnosťou. Narodením dieťaťa rodičia prídu o časť svojej slobody, ale je to vyvážené obrovskou radosťou z dieťatka, ktoré sa k vám najskôr doplazí, potom docupitá, neskôr dobehne a objíme vás svojimi malými ručičkami. Chcem zaželať detičkám šťastných rodičov, pretože pre dieťa nie je dôležité množstvo hračiek, ale len ľudia, ktorí sú pri ňom, ktorí sa o neho starajú, ktorí ho majú radi, rodičia i starí rodičia a som vďačný a rád, že tu vidím celé rodiny, lebo dieťatko je radosťou naozaj pre všetkých“. A rodičom ešte zaželal: „Len zdravé dieťatko.“

Text a foto: (mašk)