Kežmarčanky v závese za lídrom extraligy

n 7.12.2015 8:35 - Kežmarok

Volejbalistky KV MŠK Oktan Kežmarok vyhrali v nedeľňajšom predohrávanom zápase 16. kola extraligy žien nad VTC Pezinok 3:0. V tabuľke sú priebežne na 2. mieste za VK Slávia EU Bratislava.

Od začiatku prvého setu bola v útoku aktívna najmä trojica mladých Kežmarčaniek Becková, Labudová a Zátrochová. Vďaka ich aktivite Kežmarok získal v prvom sete nádejné vedenie 15:7.

Výborným výkonom ich dopĺňali skúsené Dragašeková a Jakušová. Na poste nahrávačky celé mužstvo dirigovala Monika Smák. Pozitívnym ukazovateľom je, že v dôležitých momentoch zápasu dokázali Kežmarčanky zabodovať aj esom a vydareným blokom. V tejto činnosti vynikali Smák a Becková.

Základom výborný príjem

Kežmarčanky v zápase predviedli výborný príjem podania, keď dovolili súperkám zaznamenať iba jedno eso. Prehľad našich najskúsenejších hráčok sa prejavil najmä v druhom sete, keď Kežmarok doťahoval stratu 2:6.

Dragašeková a Smák za tohto stavu podržali tím dôležitými zákrokmi na sieti. Kežmarčanky nakoniec druhý set vyhrali pohodlným rozdielolom 25:16. V útoku získala pre Kežmarok najviac bodov Dragašeková.

Na lepší výsledok súperkám z Pezinka nestačil ani výborný výkon Grolmusovej a Kostelanskej, ktoré spolu získali 18 bodov. Najmä v druhom sete, keď mali Pezinčanky set dobre rozbehnutý, však mužstvo nepodržala Grolmusová, ktorá sa v kľúčových momentoch dopustila viacerých chýb na sieti.

Pomohol im oddychový čas

V treťom sete sa snažila Kežmarčankám sťažiť cestu za víťazstvom hosťujúca Cagáňová, no napriek niektorým výborným zákrokom sa dopustila aj viacerých zbytočných chýb. Pezinok v treťom sete znížil zo stavu 19:14 na prijateľných 19:17.

Avšak Kežmarčankám pomohol oddychový čas. Hneď v prvej výmene po nástupe na palubovku zablokovala útok súperiek Becková. Kežmarčanky aj vďaka následným chybám súperiek záverečný set vyhrali 25:18.