Viac foto v galérii

Chaos na ulici Komenského

n 8.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Na niektorých miestach v našom meste by sa zišli dopravné značky upozorňujúce na zvýšený pohyb detí na ceste.

Na ulici Komenského v našom meste sídli materská škola a tiež vysunuté pracovisko základnej školy, rovnako aj centrum voľného času. Všetky inštitúcie sú charakteristické tým, že v ich blízkosti je zvýšený pohyb detí.

Deti smerujúce do hlavnej budovy základnej školy musia na tejto ulici prejsť cez cestu, aby pokračovali ďalej do budovy školy. A to je problém. Popri ceste totiž stoja zaparkované autá, čo sťažuje prechod cez cestu.

Ďalšia dopravná nehoda

Nedávno sa na tejto ceste stala ďalšia dopravná nehoda, v mieste, kde sa už podobná dopravná nehoda stala. Križovatka, ktorou sa odbočuje k budove centra voľného času a základnej školy sa teda javí ako najnebezpečnejšia, keďže obe nehody sa stali v týchto miestach.

Problém je aj s prechádzaním detí cez cestu od panelákov na ulici Komenského k fare, kadiaľ deti pokračujú do školy alebo naopak. Nie je tu prechod pre chodcov, dokonca je toto miesto v miernej zákrute, no je to na prechod pre všetkých zrejme vhodnejšie miesto ako prechod pre chodcov na križovatke, ktorá je o kúsok ďalej.

Zatiaľ sa tu nič vážne nestalo, no niektoré situácie sú tiež na hrane a vyžadujú sú zvýšenú pozornosť vodičov, na čo by ich mohla napríklad upozorniť dopravná značka.

Text a foto: Petronela Hercová