Na Makovickej stune sme mali silné zastúpenie

n 2.12.2015 8:00 - Medzilaborce

Už 43. ročník ľudových piesní s názvom Makovická struna sa konal dňa 28.novembra v športovej hale Mier v Bardejove a 29. novembra v novej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Súťaž pre naše mesto mala veľký úspech, keď zo siedmich postupujúcich okresov Humenné, Snina a Medzilaborce päť spevákov postúpilo z okresu Medzilaborce.

Všetci odchádzali domov s hodnotnými cenami. Iba 8- a 9-ročné sestry Helenka a Justinka Schyrtové zo Zbudskej Bejej si v duo speve odniesli cenu – najmladší spevák.

Cenu za najkrajšie vykonanú baladu získal Denis Zjatik z Medzilaboriec, cenu diváka si odniesol Roland Guba z Vydrani, ktorý je v Bardejove miláčikom publika. Jeho lyrickú pieseň „Zradliva divčina“ odmenili diváci búrlivým potleskom.

Na konci to najlepšie

Po Rolandovi, ktorý je už dvojnásobným laureátom (v roku 2009 a v roku 2011) sa laureátkou stala Mária Čulyová z Radvane nad Laborcom (rodáčka z Bardejova),ktorá je členkou ŽSS Voľanka z Volice.

Všetci mali obrovskú radosť, lebo ceny si odniesli aj naši dlhoroční priatelia, vynikajúci speváci o.Pavol Novák z Inovca, Alexandra Jevčanová z Vranova nad Topľou a Dajana Novotná z Hermanoviec.

Bol to nádherný pocit a emócie, na ktoré budú všetci ešte dlho spomínať. Už teraz sa tešia na 44. ročník ľudových piesní.

Text a foto: Anna Regrutová