Viac foto v galérii

Pekári si upiekli prvenstvo

n 8.12.2015 15:06 - Bratislava V

Symboliku tradičného sviatočného koláča – vianočky, sa rozhodli netradične pripomenúť pekári. V piatok 4. decembra upiekli „maxivianočku“ a vyslúžili si tak zápis do Knihy slovenských rekordov.

Pekársky tím siedmych pekárov pod vedením vedúceho výroby pekárne Romana Funtaľa zamiesil cesto – samozrejme po predchádzajúcej zodpovednej príprave – na ktoré spotrebovali 42,6 kg múky, 5 969 g cukru, 2 200 g droždia, 11,2 l vody, 2,5 kg hrozienok a ďalších ingrediencií. Po vykysnutí cesto rozdelili tak, aby mohli zo šiestich vrkočov upliesť rekordne veľkú vianočku.

Po hodine pečenia všetci zainteresovaní vo svetlách televíznych kamier, bleskov fotoaparátov a mikrofónov s napätím si vypočuli verdikt: „Je to platný slovenský rekord, vianočka je celistvá, nie je prerušená, jej dĺžka je 10,24 m, priemerná šírka je 25 cm, takže slovenský ustanovujúci rekord je na svete,“ potvrdil Igor Svítok a odovzdal predstaviteľom vedenia pekárne certifikát o zápise do Knihy slovenských rekordov.

V knihe rekordov

Vyhlásením výsledku zavládla v kolektíve pekárov nefalšovaná radosť. „Pekarina je umenie. Pri takýchto rekordoch s prívlastkom maxi musíme popri predchádzajúcej príprave a prepočtoch, predvídať aj množstvo technických problémov, na ktoré je treba doslova striehnuť a riešiť ich. Veľmi dôležitá je aj súhra ľudí, takže je to náročné. Vydali sme zo seba všetko snaženie a skúsenosti, aby sa pokus vydaril,“ povedal pekár Juraj Dovalovský, ktorý zručne, za pomoci ďalších členov pekárskeho tímu splietal maxivianočku zo šiestich vrkočov.

Ročne upečú 500 vianočiek

Petržalskí pekári utvorením slovenského rekordu potvrdili nielen svoju zručnosť a majstrovstvo, ale aj symbolicky v období adventu a predvianočných dní pripomenuli stáročnú históriu vianočky. Začiatky pečenia tohto tradičného sviatočného koláča, ktorý má predstavovať hojnosť, dobrú úrodu a súdržnosť rodiny, sa datujú do 16. storočia. Vo väčšine slovenských domácností je vianočka takmer každodennou súčasťou. Len bratislavskí pekári za rok upečú cca 500 tisíc kusov, na ktoré spotrebujú 125 ton múky, 9 ton droždia a 4 tony hrozienok.

Z rekordnej maxivianočky, ktorá po prepočte na hmotnosť predstavuje 188 kusov 350-gramových vianočiek, mali radosť nielen šikovní pekári v podobe zápisu do Knihy slovenských rekordov, ale aj deti. V rámci osláv Mikuláša si na nej pochutnalo najmä niekoľko stoviek detí i ďalších návštevníkov obchodného centra.

Text a foto: (tea)