Borčice prezimujú na druhom mieste

n 8.12.2015 14:31 - Ilava

Futbalisti FK Iskra Borčice majú za sebou vydarenú premiéru v jesennej časti II. ligy skupiny Západ. Zverenci trénera Jozefa Majoroša nazbierali v v osemnástich zápasoch 35 bodov a prezimujú na sympatickom druhom mieste, pričom na vedúci FK Pohronie strácajú len bod.

Borčice – Nové Mesto 2:2

Iskra mala od úvodu loptu na svojich kopačkách so snahou prekonať pozornú obranu Nového Mesta. Veľký pozor si však domáci museli dávať na nebezpečné kontry súpera. Po jednej z nich v 9. minúte sa vo vnútri pokutového územia ocitol nekrytý Rapavý. Z dobrej pozície prestrelil. Na opačnej strane sa do centrovanej lopty „rybičkou“ hodil Bagi, ale mieril vedľa. Oba kolektívy však kopili nepresnosti a vyložené gólové príležitosti nepribúdali. V 36. minúte Barčíkov nebezpečný priamy kop preletel až do brankárových rukavíc.

Po zmene strán

Po prestávke pokračoval vyrovnaný futbal. Hráčom kombinácie značne sťažoval náročný terén. V 52. minúte sa vyznamenal Penksa, keď zlikvidoval stopercentnú príležitosť Kurtinovi. Po hodine hry sa už triasla sieť, ale iba bočná po strele Nováka. Na ihrisku sa v tých chvíľach bojovalo o každý centimeter a ani jeden tým si nechcel dovoliť chybu, ktorá by znamenala gól vo vlastnej sieti. Záverečné minúty priniesli viac nervozity ako futbalovej krásy. Päť minút pred koncom mohol o všetkom rozhodnúť Kurtin. Zoči-voči Penksovi neuspel.

Senec – Borčice 3:5

Do posledného zápasu jesene vstúpili aktívnejšie domáci. Pyclíkova strela z diaľky priestor brány netrafila. O dve minúty vystrašil Penksu Lola, lopta mu vypadla, našťastie však mierila mimo troch žrdí. Postupom času začala Iskra preberať iniciatívu, ale udrelo na opačnej strane. Strieľanú prihrávku poslal pod brvno nechytateľne kapitán Hlavatovič – 1:0.

Iskra rýchlo zodvihla hlavy a už o štyri minúty bolo vyrovnané. V pokutovom území bol faulovaný Augustini. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Novák. V 27. minúte ušiel obrane Pyclík, obišiel aj Penksu, no trafil iba žrď. Z dorážky nebol úspešný Bališ. Následne sa potvrdilo staré známe „nedáš-dostaneš“. Po okamžitom brejku a centri Barčíka stečoval loptu za Kostolanského chrbát Bašista – 1:2.

Po rušných minútach sa hra presunula do medzišestnáskového priestoru. Až v 39. minúte zostal v pokutovom území nikým nekrytý Pyclík. Hlavičkou nemieril presne. V 45. minúte predviedol individuálne majstrovstvo Barčík a strelou po zemi upravil na 1:3.

Druhé dejstvo

Do druhého polčasu Iskra prestriedala dvojicu defenzívnych stredopoliarov a rušné stretnutie pokračovalo. V 49. minúte sa domácim podarilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa prudkou strelou spoza šestnástky presadil Oravec – 2:3. O sedem minút bol náskok Borčíc opäť dvojgólový. Na hranici veľkého vápna sa uvoľnil Luhový a umiestnenou strelou k tyči nedal Kostolanskému šancu.

Po necelej hodine mohli domáci opäť znížiť. Pokus Oravca sa však odrazil od žrde. Hra mala spád a Iskra v snahe odčiniť zaváhanie s Novým Mestom produkovala dynamický futbal. V 71. minúte volej Barčíka poriadne natiahol Kostolanského. Z rýchleho brejku na opačnej strane sa po druhý raz v zápase presadil strelou povedľa gólmana Hlavatovič – 3:4. Záverečnú drámu nepripustil striedajúci Mačina, keď päť minút pred koncom uzavrel skóre na 3:5. Diváci hráčov pri odchode z ihriska odmenili potleskom.