Smutné štatistiky na cestách medzi Žilinou a Kysuckým Novým mestom

n 7.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Nehodovosť na ceste medzi Žilinou a Kysuckým Novým mestom je stále vysoká.

Cesta I/11 čiže hlavný ťah medzi Žilinou a Čadcou patrí medzi najvyťaženejšie medzinárodné cesty na Slovensku, kde mala byť už veľmi dávno diaľnica. Hoci sa vo veľkom stavajú diaľničné úseky v celom kysuckom regióne, úsek medzi Brodnom a našim mestom je v neohľadne.

Momentálne sa rieši zmena projektu, podľa ktorého by tunel Kysuca mala nahradiť nadzemná estakáda, čo si vyžiada minimálne trojročný odklad výstavby, ale ako býva na Slovensku zvykom, bude to určite trvať dlhšie. A toto je veľmi nepriaznivá správa pre všetkých vodičov jazdiacich na tejto trase. O preťažení cesty a jej nepostačujúcich kapacitách vypovedá aj množstvo dopravných nehôd, ktoré sa tu stávajú.

V jednom týždni aj dve nehody

Štatistiky dopravných nehôd sa nedarí zlepšiť ani častými policajnými kontrolami. Každý týždeň sa na tejto ceste stane aspoň jedna dopravná nehoda. Počas prvého decembrového týždňa skončil napríklad v záhrade rodinného domu v Povine kamión, o niekoľko dní neskôr sa vážna dopravná nehoda stala pred mestskou časťou Oškerda. Navyše sa na ceste neustále tvoria kolóny, pri zhoršení počasia je takmer isté, že sa stane nehoda. Všetky tieto nepriaznivé situácie, samozrejme, negatívne ovplyvňujú aj dopravu v našom meste. Aj napriek známej situácii mnoho vodičov nerešpektuje sťažené podmienky na tejto ceste, jazdia tadiaľto rýchlo a ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky a nie sú to len kamióny.

Text a foto: Petronela Hercová