Mikulášsky jarmok prilákal davy ľudí

n 6.12.2015 8:26 - Púchov

Hudba, zima, vôňa medoviny, vareného vína, cigánskej a klobás pritiahla Púchovčanov aj cezpoľných na Mikulášsky jarmok na námestie.

Doobedie soboty 5. decembra patrilo vystúpeniam. Na pódiu sa postupne predstavili škôlkari a školáci z púchovských škôlok a škôl. Vystúpili aj deti navštevujúce umeleckú školu a centrum voľného času.

Okrem spevu si mohli návštevníci jarmoku pozrieť aj tanečné skupiny, zaujali aj orientálne tanečnice z Lednických Rovní. V rámci sprievodného programu sa mohli poslušné deti zviesť na štvorkolkách. 

Čakanie na Mikuláša

„Nám sa tu páči, prišli sme sa s deťmi pozrieť, tie sú spokojné, tešia sa na Mikuláša,“ povedal mladý manželský pár. „Ja som prišiel najmä kvôli medovine, stretnem tu vždy nejakých známych,“ poznamenal okoloidúci muž.

Poobedný program začal o štrnástej hodine, kedy deti privítal Mikuláš. Deti sa mohli zapojiť do hier a súťaží, dospelí si mohli vychutnať vianočné špeciality v stánkoch či pozrieť si remeselné výrobky.

Hudbou a tancom sa pódium vrátilo do predvianočnej nálady minulých dôb, zazneli evergreeny populárnej hudby. Tesne pred zotmením Mikuláš rozsvietil vianočný stromček a dotvoril tak pravú jarmočnú atmosféru Vianoc. V nedeľu pokračoval program pre deti Mikulášom v divadle, kde okrem sladkostí boli deti obdarené Rozprávkou o Deduškovi Mrázikovi.

Text a foto: (yel)