Hádzanárky dostali v Michalovciach lekciu

n 8.12.2015 8:00 - Partizánske

Hádzanárky HK Slávia Partizánske sa v predohrávke 11. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL predstavili v Michalovciach. Na palubovke Iuventy, ktorá je lídrom súťaže, však prehrali jednoznačne 17:37. V aktuálnej tabuľke WHIL im patrí ôsme miesto.

V súboji aktuálneho slovenského majstra a vicemajstra sa od samého začiatku hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Tá podala jeden z najlepších výkonov v sezóne a napokon zaknihovala suverénne víťazstvo s dvadsaťgólovým rozdielom. Michalovčanky sú tak bez straty bodu a s bezpečným náskokom vedú tabuľku

Prvé dejstvo

Úvodný gól zápasu síce zaznamenala hosťujúca strelkyňa Michnová, no to bolo prvýkrát aj naposledy, čo hráčky HK Slávia v stretnutí viedli. Následne totiž prišli tri góly v rade od Fiľkovej - Trehubovej a keď Habánková vzápätí z rýchlej kontry zvýšila na 4:1, zobral si tréner Partizánskeho Peter Olšavský oddychový čas.

Po ňom síce jeho zverenky kontrovali dvoma gólmi, no následne sa Iuventa opäť rozbehla. V sedemnástej minúte dávala Fiľková - Trehubová na 11:7 a týmto gólom vyhnala z brány hosťujúcu Škvareninovú. Ani druhá brankárka Súlovská však zvyšovaniu náskoku domáceho tímu nezabránila.

Michalovčanky totiž hrali koncentrovane v obrane a keď sa chytila aj brankárka Lafuenteová, hostky nemali najmenší nárok. V 22. minúte zvyšovala Perederyjová na 15:8 a tréner Olšavský reagoval druhým oddychovým časom.

Ani ten nezabral, pretože náskok Iuventy sa neskracoval a už do polčasu narástol na osem gólov. V 29. minúte zvyšovala Černová na 19:11. Keď vzápätí Lafuenteová dvakrát vychytala Hollú, prvý polčas sa skončil týmto výsledkom.

Po zmene strán

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Iuventa naďalej pevným krokom kráčala k desiatemu tohtosezónnemu ligovému víťazstvu. V 37. minúte už bol rozdiel v skóre desaťgólový, keď na 23:13 dala Holešová. To domáce hráčky ešte viac nabudilo a predvádzali naozaj krásnu hádzanú.

Následne zaznamenali štvorgólovú šnúru, na ktorej konci v 43. minúte zvýšila Levčenková na 27:13 a tréner Olšavský reagoval tretím oddychovým časom. Ani ten ale jeho zverenkám nepomohol. Michalovčanky totiž naďalej zvyšovali svoj náskok, ktorý v závere narástol až na dvadsať gólov.

Posledné slovo v zápase patrilo podobne, ako v prvom polčase Černovovej, ktorá efektívnou naskakovačkou uzavrela skóre na 37:17 v prospech slovenského majstra. Ten tak v lige zaknihoval v desiatom zápase desiatu výhru.

(pb), foto: TASR/Milan Kapusta

Sumár zápasu WHIL – predohrávka 11. kola:
Iuventa Michalovce – Slávia Partizánske 37:17 (19:11)
Najviac gólov:
Černovová 9, Trehubova 7/1, Perederyjová 4, Kučerová, Holešová, Habánková a Bajčiová po 3 - Geričová 6/1, Hollá 4, Michnová 3/1. Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 800 divákov.