Na Croatia Cupe aj trio zo Slávie

n 8.12.2015 10:01 - Partizánske

V nominácii slovenskej reprezentácie na nedávny turnaj HEP Croatia Cup figurovala aj trojica hádzanárok z HK Slávia Partizánske – brankárka Simona Súlovská, krídelníčka Natália Szőkeová a spojka Klaudia Michnová. Zverenky trénera Dušana Poloza napokon obsadili na podujatí v chorvátskom Umagu posledné tretie miesto.

Chorvátsko – Slovensko 29:19

Slovenkám nevyšiel vstup do zápasu, keď úvodnú päťminútovku prehrali 0:4. V 11. minúte síce hosťujúce hráčky korigovali zo sedemmetrového hodu stav na 3:5 zo svojho pohľadu, favorizované Chorvátky mali ale naďalej navrch. Od stavu 6:5 domáce odskočili trojgólovou šnúrou v 18. minúte na 8:5 a do kabín napokon odchádzali so štvorgólovým náskokom.

Aj vstup do druhého polčasu patril jednoznačne Chorvátkam, ktoré v 38. minúte viedli už 17:9. Až potom sa dočkali v druhom dejstve gólu aj Slovenky, no to už za súperom výrazne zaostávali. Štvrťhodinu pred koncom bol stav 22:13 pre domáce, ktoré si bez problémov pripísali prvé body na turnaji.

Slovensko – Nemecko 31:31

Hádzanárky Slovenska remizovali vo svojom druhom vystúpení s Nemeckom 31:31. Cennú remízu s favorizovaným účastníkom decembrových MS vybojovali vďaka šesťgólovej šnúre v závere stretnutia. Slovenky síce inkasovali ako prvé, v 5. minúte po dvoch úspešných sedmičkách ale viedli 3:2 a po štvrťhodine hry 6:5.

V 16. minúte to bolo už 8:6 pre slovenskú ekipu, ktorá si udržiavala tesný náskok. Záver polčasu vyšiel lepšie Nemkám, v jeho závere zmazali dvojgólové manko. Favorit zabral hneď až po zmene strán a po trojgólovej šnúre získal náskok 17:14.

V 38. minúte už boli Nemky v päťgólovom „trháku“ 21:16. Slovenky sa ale nevzdali a šiestimi presnými zásahmi v sérii vyrovnali 90 sekúnd pred koncom z 25:31 na 31:31. V dramatickej koncovke už gól nepadol a tak si oba celky pripísali po bode.

(pb), foto: TASR/P. Neubauer

Slovenky na HEP Croatia Cupe 2015:
Chorvátsko  Slovensko 29:19 (13:9)
Zostava a góly SR: Tóthová, Medveďová, Súlovská – Súkenníková, Fiľková-Trehubová 5/1, Minárčiková 1, Školková, Kostelná 4, Michnová 1, Szarková 1, Holešová 3, Horňáková, Bíziková 2, Rechtorisová 1, Habánková 1, Veselková, Szőkeová. Rozhodovali: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorv.), vylúčenia: 1:3, 7m hody: 4/4 - 2/1, 200 divákov

Slovensko  Nemecko 31:31 (14:14)
Zostava a góly SR: Tóthová, Medveďová, Súlovská – Súkenníková 1, Fiľková-Trehubová 6, Minárčiková 1, Školková 8/4, Kostelná 1, Michnová 3/2, Szarková 5, Holešová 1, Horňáková 3, Bíziková, Rechtorisová 1, Habánková 1, Veselková, Szőkeová. Rozhodovali: Jurinovič, Mrvica (obaja Chorv.), vylúčenia: 2:5, 7m hody: 6/6 - 6/5, 100 divákov

Chorvátsko – Nemecko 27:24 (13:17)