Vo Vranove skončil tretí

n 1.12.2015 8:00 - Medzilaborce

Ani chladné, až mrazivé počasie neodradilo bežcov, aby sa 29. novembra nepostavili na štart mestského behu vo Vranove s názvom Generali City Run 2015.

To sa odohrávalo priamo na námestí vo Vranove, pred budov AOC, kde malo svoj štart a cieľ a zároveň sa stalo posledným podujatím Patriot bežecká liga. Uzavrelo tak už jeho tretiu samostatnú kapitolu.

Veľký záujem o štart

Na štarte hlavného preteku sa zišlo množstvo pretekárov takmer z celého Slovenska. To potvrdzuje nielen kvalitu tohto behu, ale aj dlhodobý pozitívny efekt Vranovskej bežeckej ligy, ktorá priťahuje čoraz väčší záujem a privádza ľudí k športu a k aktívnemu stráveniu voľného času. Pozornosť však priťahovali aj preteky ostatných vekových kategórií.

V réžii slovenských reprezentantov

Päť okruhov najrýchlejšie absolvoval slovenský reprezentant Jaroslav Szabo (TJ Obal Servis Košice) za 13:20 min., so stratou 8 sekúnd dobehol jeho tímový kolega Jozef Urban 13:28 min.

Bronz si nakoniec kvalitným výkonom vybojoval minuloročný víťaz z Ukrajiny Sergei Raschupkin za 13:32 min. Najrýchlejšou pretekárkou v ženskej kategórí do 40 rokov bola Veronika Dugasová (TJ Obal Servis Košice) za 17:11 min.

Strieborný stupienok si vybojovala Terézia Beitlová (BMSC Bratislava) za 17:25 min. Tretie miesto získala Beata Seligová (Metropol Košice) za 17:34 min. Medzi ženami nad 40 rokov dominovala Mahuliena Krištanová (Code2B Košice) s časom 17:30 min.

Druhé miesto získala Zlatka Semanová (05 BK Furča Košice) 19:40 min. Bronzovú pozíciu vybojovala pretekárka z nášho okresu Mária Ivančová (ŠK Banské) za 19:46 min.

Smetanova spokojnosť

Na tomto jesennom behu sa zúčastnil aj bežec Miroslav Smetana z Medzilaboriec, ktorý vo svojej kategórii obsadil tretie miesto. Svoje účinkovanie hodnotil kladne. „Bol to tuhý boj o umiestnenie. Absolvovali sme päť okruhov mestom za chladného a sychravého počasia.

S tretím miestom som spokojný. Do konca roka by som chcel absolvovať ešte jeden beh a to Silvestrovský. Potom nastane čas na zhodnotenie roka 2015 a pripraviť sa na nové behy v roku 2016,“ s úsmevom konštatoval Miroslav Smetana.

Text a foto: Pavel Andraščík