Ako sa dotkne nový grafikon vášho cestovania?

n 8.12.2015 18:06 - Myjava

Dňa 13. decembra sa mení cestovný poriadok na slovenských železniciach. Do platnosti vstupuje nový grafikon vlakovej dopravy, ktorého platnosť bude trvať do decembra roku 2016.

Aj v tomto roku plánuje štátny dopravca prevádzkovať vlaky v myjavskom regióne pokrývajúce časť prepravných potrieb regiónu a v náväznosti na hlavnú trať, ktorej uzlom je Nové Mesto nad Váhom.
 

POZRITE AJ: ROZHOVOR: Vyspovedali sme mladého Geišberga, aký je jeho hudobný sen?

Za hodinu päť spojov

Myjavská trať má v cestovnom poriadku označenie č. 121 a v osobnej preprave bude zabezpečovať spoje počas celého dňa mimo nočných hodín. V doobedňajších hodinách dopravca vypraví spolu 5 spojov približne v hodinovom intervale v smere do Nového Mesta nad Váhom.

V smere do Vrboviec a zabezpečeným prestupom do Hodonína pôjdu dva vlaky počas pracovných dní a dva vlaky cez víkend. V popoludňajšej špičke pôjdu vlaky každú hodinu, v podvečerných a večerných hodinách každé dve.

Prepojenie s Hodonínom

Novinkou bude v novom grafikone prepojenie Hodonína a Kopaničiarskeho regiónu počas víkendu vlakom vedeným z Vrboviec o 9.32 hod., ktorý bude čakať na prípoj z Hodonína. Bude to však na úkor spoja, ktorý premával o dve hodiny skôr, ktorý bude medzi Vrbovcami a Myjavou zrušený.

V opačnom smere bude spoj na hranice, ktorý premával ráno o pol ôsmej cez víkendy presunutý o 45 minút neskôr. Vo večerných hodinách dôjde taktiež k zmene.

Spoj premávať nebude

Spoj odchádzajúci z Nového Mesta nad Váhom 21.20 hod. už nebude končiť na Starej Turej, ale pôjde až na Myjavu. Spoj zo Starej Turej, ktorý chodil pred pol jedenástou večer však už premávať nebude.

Posledný vlak do Myjavy príde pol hodinu pred polnocou, do Nového Mesta sa však ľudia dostanú najneskôr pred ôsmou večer. Spolu počas dňa vypraví Železničná spoločnosť 11 párov vlakov.

Text a foto: Peter Lengyel