Hokejbalisti uzavreli jesennú časť sezóny

n 1.12.2015 8:31 - Veľký Krtíš

Okresná športová hokejbalová liga má za sebou jesennú časť sezóny 2015/2016. Zápasy priniesli mnoho tesných víťazstiev, presných rán i úsmevných zážitkov.

Každý zo siedmich súťažných tímov mal možnosť vybojovať si výhru a umiestniť sa tak medzi najlepšími mužstvami. Niektorým mužstvám sa darilo viac, iné o svoje výhry museli naozaj bojovať. Strelecky sa najlepšie presadil hráč Matej Škopík, ktorý má na svojom konte 14 gólov a 18 asistencií.

Produktívny Škopík

„Momentálne som v štatistikách najlepší aj vďaka svojim spoluhráčom, ktorí mi na gól vždy dobre prihrajú. Sme dobrá partia a aj napriek nášmu nízkemu počtu sme všetci kvalitní hráči. Čo sa týka mojej úspešnosti, určite za tým fakt, že som sa dlho venoval len presnej streľbe. Všetky tie ťažké tréningy sa mi práve teraz vracajú. Môj hokejový vzor je Ovečkin, a preto by som sa mu rád podobal aj streľbou silných a presných rán. Najdôležitejšie sú pre mňa v prvom rade tie tímové úspechy, ostatné sú len čerešničkou na torte,“ komentoval svoj úspech hokejbalový hráč tímu ŠK3M Modrý Kameň Matej Škopík.

Na druhom mieste sa v tabuľke umiestnil Erik Bariak z rovnakého tímu a tretiu priečku obsadil Michal Blažej z tímu Devils.

Najvyťaženejší brankári

Najviac striel spomedzi brankárov vychytal brankár tímu ŠK3M Béčko Peter Pastorok. Hneď za ním skončil Roman Baláž a tretie miesto si vybojoval Michal Bučko z tímu ŠK3M Modrý Kameň. Na konci tabuľky sa umiestnilo mužstvo z Čalomije, avšak hráči nestrácajú nádej a v jarnej časti zabojujú.

„Náš tím hral ligu len prvý rok, čiže sme začiatočníci, ale na druhej strane to bolo lepšie ako minulú sezónu. V lige je mnoho skvelých mužstiev, a to naše trošku pokrivkáva. Máme mladých hráčov, ktorí nie sú skúsení, čo je našou nevýhodou i výhodou. Výhodou preto, lebo získavajú skúsenosti do ďalších ročníkov a nevýhodou je ich súčasný výkon a súhra. Pozitívne hodnotím prekvapujúci moment pre našich silnejších súperov, ktorých sme v niektorých zápasoch potrápili, no je sa ešte v čom zlepšovať,“ opisuje brankár tímu White Tigers Michal Fraňo.

Hokejbalová liga bude opäť pokračovať už v novom kalendárnom roku, keď počas úvodných mesiacov odštartuje jarná časť ligy.

 

Text a foto: Martina Púpavová

 

Tabuľka:
1. ŠK3M Modrý Kameň    5     5     0     0     0     53:13    15
2. Devils     5     4     0     0     1     34:15     12
3. HbK Dolná Strehová     4     2     1     0     1     12:15     8
4. ŠK3M „Béčko“     3     1     0     1     1     12:14     4
5. HbK A.A.     4     1     0     0     3     14:26     3
6. HK Predators     5     1     0     0     4     14:33     3
7. HK Čalomija White Tigers     4     0     0     0     4     4:27     0