Csaba Szórád: Prídu aj víťazstvá

n 1.12.2015 8:27 - Komárno

Futbalové súťaže sa načas ukončili, brány futbalových štadiónov sa do začiatku marca zatvorili. V tretej lige skupine západ sa mužstvu KFC Komárno príliš nedarilo. Po jesennej časti sa umiestnilo na 15. mieste. O zhodnotenie sme požiadali Csabu Szóráda, hrajúceho trénera.

Súťaž ste nezačali dobre a prehrali rozdielom triedy na Hornej Nitre (0:3), očakávali ste takýto zlý štart do sezóny?
Veľké očakávania neboli, káder mužstva KFC prešiel hráčskou zmenou.

V ďalších dvoch stretnutiach ste inkasovali sedem gólov a nedali ani jeden. Prehrali ste aj doma s Nemšovou 0:1 a v Púchove 0:6.
Tieto zápasy hodnotím menej pozitívne, nakoľko hráčsky káder sa skladá z mladých hráčov, ktorí nemajú skúsenosti s treťou ligou, ale ukázali, že sa s nimi oplatí pracovať.

Prvý bod ste získali v 4. kole v stretnutí so Šamorínom, nedalo sa vyhrať?
Každým jedným zápasom mužstvo naberá nové skúsenosti, a sme radi, ak v zápase bodujeme.

V ďalšom kole ste prekvapujúco vyhrali na ihrisku súpera. V Lednických Rovniach ste vyhrali 2:0. Verili ste, že sa môže mužstvo chytiť?
Do každého stretnutia vstupujeme s úmyslom vyhrať. Konečný výsledok je podmienený aj inými okolnosťami, ako napríklad športové šťastie.

O týždeň na to ste doma prehrali s Vrábľami 0:2. Takáto prehra musí mrzieť. Čo bol dôvod straty bodov?
Vstupovali sme do duelu pozitívne naladení po výhre vonku. Opäť sa ukázalo, že každý zápas je iný. Je potrebné, aby sme do každého zápasu vstupovali na sto percent pripravení. Zápas nám ukázal naše nedostatky.

Doma v 8. kole s Nemšovou sa zrodila remíza 3:3. Bod ste získali, alebo dva stratili?
My musíme bodovať v každom zápase, nakoľko sme veľmi mladý káder. Každý bod je pre nás cenný.

V ďalších troch zápasoch ste nebodovali, prehrali ste na domácom ihrisku s rezervou DAC a s Ludincami zhodne 1:3 a v Nových Zámkoch 0:4.
S rezervou DAC-u, ako i s Ludincami, chlapci odohrali veľmi dobrý zápas. Mali sme bodovať, avšak neskúsenosť a hlavne taktické chyby nám zobrali všetky body. V Zámkoch sme to nezvládli z taktického, ani herného hľadiska, súper nás trestal po každej chybe.

V Galante ste síce dali štyri góly, ale napokon ste prehrali 4:5. Prečo?
Chalani odohrali výborný zápas, avšak súper strelil o jeden gól viac. Musím poďakovať chlapcom za dobre predvedený herný výkon. Určite sme mali na bod.

V závere súťaže ste podávali striedavé výkony. Porazili ste Palárikovo a remizovali s Dubnicou, na druhej strane tesná prehra vo Veľkom Mederi musí mrzieť.
Čo sa týka zápasu s Palárikovom a Dubnicou, musím podotknúť, že prišlo k určitým zmenám v hernom systéme. K lídrovi tabuľky sme cestovali s rešpektom. Majú výborný káder a sú veľkým ašpirantom na postup do druhej ligy. Zdôrazňoval som hráčom, že k zápasu musia pristupovať maximálne zodpovedne.

Duel sa vyvíjal v náš prospech, do polčasu sme viedli 1:0. V druhom dejstve nás súper zatlačili na našu polovicu, dali nám dva góly. Tento zápas nás mrzí najviac, súper dal víťazný gól až v nadstavenom čase. Veľká pochvala patrí mojim zverencom.

Kam kráča futbal v Komárne?
Začalo sa pracovať s našimi odchovancami. Sú to mladí hráči, ktorí naberajú prvé skúsenosti v tretej lige. Čaká nás ťažké obdobie, veľa hodín tvrdej práce, ktorá by časom mala priniesť svoje ovocie.

Čo všetko sa musí zmeniť, aby futbal neupadol v meste?
Hlavnou prioritou sú potrebné finančné prostriedky. Káder prešiel hráčskou zmenou. Bolo málo času na prípravu, musíme káder s určitosťou doplniť. Mužstvo má dôveru trénera a podporu od vedenia, ale ako som už spomenul, čaká nás veľa tvrdej práce.

Chcel by som poďakovať hráčom, že aj v takomto ťažkom období, ktorým A mužstvo prechádza, nestrácajú nádej. Druhá polovica súťaže prinesie lepšie výsledky a začnú sa zápasy vyhrávať.

 

Text a foto: (jj)