Ondrejský jarmok opäť ponúkol festival klobásy

n 5.12.2015 8:24 - Komárno

Najtypickejšou tradíciou Komárna je Ondrejský jarmok. Hoci sa párkrát otriasol v základoch, menil polohu či dátum, stále tu je a naďalej zastáva svoje neotrasiteľné miesto medzi tradíciami mesta. Už po štvrtýkrát mu sekundoval festival klobásy.

Na tri novembrové dni, 20. – 22. novembra, sa tento rok parkovisko pri pevnosti opäť zaplnilo stánkami s najrozličnejším tovarom. Bolo tu prakticky všetko, čo sa od jarmoku očakáva, veľa typov sladkostí, ktoré potešili najmä deti, hračky všetkých farieb a veľkostí, ozdoby pre každú príležitosť, či už sú to Vianoce alebo iná príležitosť, obrazy, puzzle, drevené výrobky, kabáty či bábiky.

Nechýbali ani ručné nástroje a výrobky, nožíky, hodinky a množstvo ďalších vecí. Jednoducho, tradičné jadro jarmoku sa zachovalo.

Zahrialo jedlo i atrakcie

Stánky s jedlom tiež zostali verné tradícii, ponúkali rôzne jedlá od pečených klobás, jaterníc, cez ryby, kačacie a husacie mäso po pečienky. Stánky s trdelníkmi či vareným vínom a punčom zahriali návštevníkov najmä v sobotu 21. novembra.

Kolotoče nemohli chýbať, od legendárneho autodromu po modernejšie typy, nechýbal ani bungee jumping či trampolína pre deti, ktorá mala u detí už vlani veľký úspech. Prítomné boli aj živé zvieratá, poníci či orol skalný, s ktorým sa dalo aj odfotiť – pokiaľ ste na to mali odvahu.

Festival klobásy

V sobotu sa konal už štvrtý Svätoondrejský festival klobásy. Ten sa po minulom roku spamätal a tento rok sa ho zúčastnilo sedem družstiev. Vybrať tú najlepšiu dalo tento rok zabrať. Návštevníci mali možnosť ochutnať čerstvo upečené klobásy a sami tak posúdiť ich kvalitu.

 

Text a foto: Milan Kováč