Nové Mesto nad Váhom zrekonštruuje bývalú vojenskú ubytovňu

n 1.12.2015 19:59 - Nové Mesto nad Váhom

V Novom Meste nad Váhom chce tamojšia samospráva zrekonštruovať bývalú vojenskú ubytovňu neďaleko centra mesta medzi poštou a Ulicou 1. mája.

Po rekonštrukcii v nej vznikne 17 nových bytov. Výzvu na predkladanie ponúk na podlimitnú zákazku zverejnilo mesto dnes vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
 

NEPREHLIADNITE: Fico odškrtol ďalšie splnené opatrenie. Zelenú domácnosť môžete mať aj vy!


Predpokladané náklady na rekonštrukciu podpivničenej trojpodlažnej budovy sú 450-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), po rekonštrukcii by sa bývalá vojenská ubytovňa mala premeniť na bytový dom, kde bude sedem jednoizbových, štyri dvojizbové a šesť trojizbových bytov. Z architektonického pohľadu mesto trvá na zachovaní pôvodného rázu stavby v rámci celkového riešenia okolitej zástavby. 
      
Lehota na predkladanie ponúk je podľa výzvy vo vestníku ÚVO do 21. decembra do 10.00 hodiny, kritériom pri vyhodnotení ponúk bude najnižšia cena. Pri výbere uchádzača nepoužijú elektronickú aukciu, projekt nebude spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie. Rekonštrukcia by sa mala začať realizovať začiatkom septembra 2016, hotová by mala byť do 30. apríla 2017. 

TASR, foto: ilustračné, TASR