Vianočné trhy sa už chystajú

n 27.11.2015 16:37 - Šaľa

Teplým punčom na vianočných trhoch sa budú môcť zohriať návštevníci aj v Šali aj v mestskej časti Veča. Stánky a program totiž zabezpečí mesto v spolupráci s kultúrnym strediskom na oboch stranách Váhu. Atraktívnou časťou programu bude aj návšteva kamiónu, ktorým do Šale zavíta Santa so svojimi pomocníkmi, škriatkami. Ich návšteva bude mať aj charitatívny rozmer.

Vianočné trhy budú najskôr vo Veči na Pribinovom námestí, začnú sa vo štvrtok 10. decembra a potrvajú do 13. decembra. Stánky s občerstvením budú k dispozícii vo štvrtok od 12.00 do 20.00 hod. Od piatka do nedele až dovtedy, kým budú mať ľudia záujem, najneskôr však do 22.00 hod.

Každý si príde na svoje

V Šali sa vianočných trhov dočkáte od 15. decembra do 22. decembra na námestí pred mestským úradom. Teplé nápoje si budete môcť zakúpiť v podobných časoch ako vo Veči, čiže cez pracovné dni do 20.00 hod., v piatok a cez víkend do 22.00 hod.

Medzi predajcami nájdete aj zopár farmárov z Farmárskych trhov – svoje produkty chce ponúkať napríklad predajca ovocných vín či talianskych potravín (syry, olivy, klobásky). Samozrejme, nebudú chýbať ani klasické dobroty – mastný chlieb s cibuľou, lokša, varené víno či medovina.

Program trhov bude pestrý, obyvateľov a návštevníkov potešia aj tanečníci domácich folklórnych súborov. Dňa 13. decembra vystúpia na večianskych vianočných trhoch súbory Šaľan a Šaľanček. Predvedú sa aj Šaľanom, v sobotu, 19. decembra popoludní. Po nich sa môžete tešiť na príchod Santu vianočným kamiónom. Ich návšteva bude mať aj charitatívny rozmer. Počas programu pre deti sa budú predávať produkty a reklamné predmety – výťažok z predaja poputuje niekomu zo Šale, komu takýto dar pred Vianocami skutočne pomôže.

Text: Erika Kőrösi, foto: TASR