S postavením v tabuľke vládne spokojnosť

n 30.11.2015 9:00 - Krupina

Futbalisti MFK Strojár Krupina sú po jesennej časti súťaže na prvom mieste. Vzhľadom na veľké zmeny v kádri mužstva po letnej prestávke sa dá hovoriť o prekvapujúcom postavení Krupinčanov.

Výmena trénera

Po nesplnení hlavného cieľa v sezóne 2014/2015, ktorým bol opätovný návrat do piatej ligy, pristúpilo vedenie klubu k odvolaniu trénera Jána Vaškora. Na jeho miesto nastúpil Martin Selecký, ako hrajúci hlavný tréner, a na lavičku pribudol asistent trénera Miroslav Megyesi. V stratégii klubu sa s ním v prípade potreby počítalo aj do poľa.

Letné zemetrasenie v kádri

Neúspech v súťaži bol jedným z hlavných dôvodov odchodu viacerých hráčov zo základnej jedenástky. Z mužstva odišiel kanonier Pavel Vilhan, záložnú radu oslabil odchod Michala Tótha a v obrane po odchode Vaškora, Hudeca a Jaroslava Kindernaja prakticky nezostal kameň na kameni. Do mužstva prišli brankár Ondrej Pavlenda, do obrany Jozef Slúka a zálohu posilnil Pavel Ližbetin.

Nie príliš vydarený úvod

Po odložení prvých dvoch kôl vyhrali doma Krupinčania s Babinou 3:0 (tá neskôr odstúpila a výsledok sa anuloval). Ďalšieho víťazstva sa dočkali až v siedmom kole, keď po remízach so Sliačom, Podzámčokom a Dudincami zdolali doma Očovú 2:1. Pred zápasom s Dudincami posilnil káder aj Mário Želiezka, ktorý prišiel zo Sásy.

Želiezka oživením útoku

Príchod nového útočníka sa prejavil na hre mužstva a po víťazstvách 0:1 v Kriváni a 2:0 doma so Bzovíkom sa Krupinčania vyšvihli na čelo tabuľky.

Chlieb sa lámal na Dobrej Nive, kde uhrali remízu a aj keď nasledujúci zápas doma zbabrali a s Látkami po 75-minútovej presilovke iba remizovali 2:2, nasledujúce štyri víťazstvá im zabezpečili jesenný primát dva body pred Podzámčokom a tri pred Dobrou Nivou.

MFK Strojár Krupina ako jediné mužstvo súťaže neokúsilo trpkosť prehry. Spolu s futbalistami Podzámčoku zaknihovali najviac – 7 víťazstiev. Krupinčania majú najlepší útok (29 strelených gólov) a s Dobrou Nivou aj najlepšiu obranu (12 inkasovaných gólov).

Mário Želiezka je na druhom mieste s jedenástimi gólmi. Plný počet 1 170 minút odohrali Martin Selecký a Ondrej Pavlenda.

Text a foto: (mum)