Prvé vianočné medovníky sme už napiekli

n 2.12.2015 8:24 - Sobrance

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami gazdinky pripravujú pre svojich hostí sviatočné pečivo. V Sobranciach sa s touto činnosťou rozhodli pomôcť na Spojenej škole obchodu a služieb a pre priaznivcov medovníkov pripravili predvianočné pečenie.

Pečenie medovníkov akosi patrí k nepísaným vianočným tradíciám. Ich vôňa a chuť sa mnohým priamo spája s príjemnou atmosférou Vianoc. Ako po minulé roky, tak aj tento rok sa zišli priaznivci medovníkov a zahájili vianočnú prípravu.

Vycibrený recept

Tradícia pečenia medovníkov na škole má už dlhotrvajúcu tradíciu a postupne sa dopracovali k vycibrenému receptu.

„Múku, práškový cukor, sódu bikarbónu, korenie na perníčky preosejeme cez sitko. Všetky suroviny spolu zmiešame na hladké cesto a necháme aspoň 24 hodín v chladničke odstáť. Ja si cesto vždy večer vytiahnem a nechám ho, aby malo izbovú teplotu, potom si ho ešte dobre spracujem. Vyvaľkám cesto na 0,5 mm. Vykrojím ľubovoľnými formičkami a uložím na plech s papierom. Pečiem pri 180° C 20 až 40 minút,“ prezradila svoj recept vyučujúca Mária Riabcová.

Ihneď po vytiahnutí z rúry je potrebné potrieť medovníky rozšľahaným vajíčkom. Alebo ak chcete medovníčky ozdobovať bielkovou polevou, použijete na potretie žĺtok rozšľahaný s troškou vody a bielok vyšľahaný so 150 g práškového cukru (aspoň 3x preosiať) a trochu citrónovej šťavy. Medovníčky uložené v dóze sú stále mäkké ako čerstvo upečené.

Medovníky rôznych tvarov

Na Spojenej škole obchodu a služieb v Sobranciach perníčky zdobia bielkovou polevou a vytvárajú z nich diorámu. V minulosti to bola perníková replika školy, či betlehem. Tentoraz mali ich výtvory rôzne tvary. Z ich prípravy a zdobenia mali azda najväčšiu radosť práve najmenší.

Príprave medovníkov predchádzala aj výroba vianočných ozdôb. Výtvory rôznych farieb, materiálov a tvarov si mali možnosť záujemcovia prezrieť na Dni otvorených dverí 1. decembra.

Text a foto: (mr)