Ladislav Šalamon: Mohli sme skončiť aj vyššie

n 1.12.2015 8:00 - Rožňava

Bývalý brankár Rožňavy Ladislav Šalamon má za sebou jesennú časť v tretej futbalovej lige. Jeho novým klubom sa stala Devínska Nová Ves v skupine Bratislava. Jeho tím je nováčikom súťaže, po jeseni skončil na 10. mieste, keď nazbieral 16 bodov.

Ako hodnotíte jeseň v Devínskej Novej Vsi?

Na jesennú časť mám dva pohľady. Úvod súťaže sa nám nevydaril, keďže sme len skladali nový tím. Postupne sme sa však zohrali a prišli aj dobré výsledky. Nakoniec to stačilo na desiate miesto. Myslím si, že sme mali na viac.

Prvé víťazstvo prišlo až v siedmom kole. Ako si to vysvetľujete?

Na niektorých postoch sme ešte nemali potrebnú kvalitu. A ako som už spomínal formovalo sa nové mužstvo. V prvých zápasoch sme robili veľa chýb. Prejavilo sa to v domácom zápase so Svätým Jurom, s ktorým sme prehrali kruto 0:5.

Kde sa vám viac darilo, doma, alebo vonku?

Podľa môjho názoru sme vonku podávali lepšie výkony. Spoliehali sme sa na rýchle protiútoky, neboli sme pod takým veľkým tlakom. V domácich stretnutiach hosťujúce tímy väčšinou pozorne bránili, nám sa ťažšie presadzovalo.

Ktorá prehra vás najviac mrzí?

Mňa najviac mrzí domáca prehra 0:5 so Svätým Jurom. Hrali dosť naivne a súperovi sme nechali príliš veľa priestoru. Bola to krutá prehra. V závere jesene sa nám nepodarilo bodovať s tímami, ktoré sú v tabuľke pod nami. V súbojoch s Ivankou a Viničným sme nezískali ani bod, čo sme nečakali.

Čo hovoríte na úroveň tretej ligy?

Myslím si, že sa dá porovnať so štvrtou ligou na východe. V tretej lige som však zaznamenal vyššie tempo aj nasadenie. Navyše podmienky na štadiónoch sú oveľa lepšie.

Devínska Nová Ves inkasovala 23 gólov Je to veľa?

S touto bilanciou nie som spokojný. Musím však pripomenúť, že v prvých štyroch kolách sme dostali až 13 gólov. Potom sa naša hra v obrane zlepšila. Pomohol nám príchod Sopúcha a Vaška.

Odchytali ste všetkých 15 zápasov. Ako ste spokojný so svojimi výkonmi?

Teší ma trénerova dôvera. Bol by som spokojnejší, keby sme mali na svojom konte viac bodov. Ak však mužstvo zostane pokope, určite sa na jar posunieme v tabuľke vyššie. Vo viacerých stretnutiach sme podali bojovné a disciplinované výkony.

Sledovali ste aj dianie v rožňavskom futbale?

Futbal v Rožňave som sledoval. Je mi ľúto, že som môjmu bývalému klubu nemohol nejako pomôcť. Ešteže sa im podarilo posledné dva zápasy vyhrať. So záchranou to však bude mať Rožňava veľmi ťažké. V Rožňave je veľmi veľa schopných futbalistov, no keď im mesto nevytvorí podmienky, tak odchádzajú do iných klubov.

(jv), foto: Rudolf Zelenay