Tešia sa z otvorenia zimného štadióna

n 30.11.2015 8:00 - Rožňava

Zima nám už opäť klope na dvere a okrem hrubých búnd, svetrov a neustáleho sa obliekania na nás čaká aj tá krajšia časť chladného obdobia. Môžeme sa tešiť na sneh, lyžovačky, sánkovačky, ako aj na sprístupnenie zimného štadióna v Rožňave.

Jeho brány sa pre verejnosť otvorili už koncom novembra, a ako každý rok, tak aj tentoraz bola počas prvého dňa verejného korčuľovania ľadová plocha plná ľudí. Najmä deti sa už nevedeli dočkať, kedy si obujú korčule a vyšantia sa na ľade. Zimný štadión v Rožňave je totiž jediným klziskom v celom okrese.

Nezabudnuteľné športové zážitky

Opäť sa tu začne aj mestská liga, ktorá láka na štadión najmä milovníkov hokeja. Amatérski hokejisti sa budú aj túto sezónu snažiť ligu vyhrať a pre divákov ako vždy pripravia krásne športové zážitky. Na klzisku však bude aj množstvo ďalších akcií najmä pre deti. Tie sa už teraz tešia na karneval na korčuliach, či na každodenné šantenie v rámci telesnej výchovy, kedy klzisko navštevujú.

Nezmenené otváracie hodiny

Otváracia doba klziska pre verejnosť ostáva nezmenená aj počas tejto sezóny. A to každý piatok od sedemnástej do devätnástej hodiny, a počas víkendov okrem toho aj od štrnástej do šestnástej hodiny. Za dve hodiny korčuľovania si ľudia zaplatia 1,50 eur, nekorčuľujúci doprovod dvadsať centov.

Komfort pre všetkých návštevníkov

Pre ľudí je v priestoroch štadióna pripravená aj šatňa na uloženie vecí, či bufet s dobrotami ako je teplý čaj, či malé občerstvenie. Ľadovú plochu je však možné si aj prenajať. Či už na súkromné učenie detí korčuľovať sa, na hokej alebo firemné podujatia.

Štadión potrebuje rekonštrukciu

Zimný štadión v Rožňave patrí roky medzi najnavštevovanejšie atrakcie počas zimnej sezóny v meste. Najmä, ak ide o suchú zimu bez snehu, je klzisko jedným z možných riešení ako deti zabaviť a aspoň na chvíľu ich odtrhnúť od počítača či televíznej obrazovky. Samospráva prisľúbila aj jeho rekonštrukciu, ktorú štadión urgentne potrebuje. Verejnosť sa teda môže tešiť na inovácie a vhodnejšie podmienky.

Text a foto: (rp)