Bratislava I. : Akoby už nešlo o dni, ale o hodiny...

n 28.11.2015 11:33 - Bratislava I

V dnešných dňoch je Štúrova ulica dôkazom toho, že pracovať vieme rýchlo a dobre. I napriek mrazom či iným zlým poveternostným podmienkam.

Vidieť pracovať štyri čaty s rôznou náplňou práce na úseku 500 metrov je pre nejedného Bratislavčana zážitkom...
 

POZRITE AJ: BRATISLAVA: Bez dotácií... Zostane mesto deravé?

Pár sekúnd pred dvanástou?

Škoda, že sa väčšinou zobúdzame minútu pred dvanástou... Ak vezmeme do úvahy, že takmer dva roky sme boli svedkami len „výkopových“ prác, je to dobrá náplasť na ubolené duše obchodníkov, prevádzkovateľov ubytovacích zariadení, edukačných organizácií či poskytovateľov rôznych verejnoprospešných služieb.

Na rôznych „frontoch“

Pracovníci brnenskej firmy sa starajú o spoľahlivú inštaláciu koľajovej radiály, betonári v pravom chodníku riešia dennú moru dôchodcov a mamičiek s kočíkmi, ktorí roky balansovali na zdeformovanom železnom výťahu, cyklistom sa zelení ich plocha popri hlavnej ceste a križovatka pred univerzitou dostáva orientačné body budúcej funkcionality.

Autožeriav vo výške štvorposchodovej budovy premiestňuje nadrozmerný náklad …

Vysvetlenie turistom

Ak by zahraničný turista vystúpil zo zájazdového autobusu nedaľeko tohto diania, dostal by odpoveď na fakt, že máme momentálne jeden z najlepších ekonomických ukazovateľov spomedzi krajín Európskej únie. Lenže, žiaľ, Štúrova ulica je len jedna. Alebo si ich aspoň v Bratislave urobíme viac?

Jozef Bytčánek, foto: autor.