Krupinské gymnázium má svoju miss

n 30.11.2015 8:13 - Krupina

Ženská krása odjakživa inšpiruje výtvarných umelcov, hudobných skladateľov a fascinuje nielen mužskú časť ľudskej populácie. Preto sa pravidelne konajú súťaže miss krásy na rôznych úrovniach. Inak tomu nebolo ani na našom gymnáziu, ktoré svoju víťazku už pozná.

Pri príchode do vestibulu krupinského kina Kultúra sa na všetkých usmievalo desať tunajších krások, ktorým každý návštevník mohol odovzdať svoj hlas a tým svoju favoritku posunúť k zisku titulu Miss sympatia.

Preplnená kinosála sa po chvíli čakania dočkala a na pódiu sa objavila Barbora Balková, ktorá skladbou Balada pre Adélku od Paula de Sennevilla otvorila celú súťaž krásy.

Promenáda víťazku nenaznačila

Po lahodnej melódii sa slova ujali moderátori podujatia Samuel Miškov a Tomáš Tomašovic. Tí, po krátkom predstavení poroty, prešli k samotnému predstavovaniu súťažiacich. To prebiehalo v štýle individuálnej promenády, počas ktorej sa diváci dozvedeli základné údaje o všetkých kandidátkach na korunku kráľovnej krásy.

Kým sa dievčatá pripravili na prvú úlohu, na pódium prišiel Tomáš Priškin s partnerkou a prezentovali krátky tanec v rytme čardáša a po nich moderným tancom potešili publikum Bronislava Výbohová a Nikoleta Dudášová.

Po tanci museli súťažiace pri rozhovore s moderátormi preukázať svoj rozhľad, názor, rýchlu reakciu a dôvtip. Po tejto úlohe opäť zazneli klavírne skladby a svoje tanečné majstrovstvo predviedli sólisti tanečno-hudobného združenia Carpona.

Rozhodnutie malo padnúť v dobových kostýmoch

V ďalšej úlohe si musela každá súťažiaca vybrať oblečenie z obdobia minulého storočia, prísť v ňom oblečená a charakterizovať ho. Tak tu bolo vidno romantiku dvadsiatych, či štyridsiatych rokov, kostýmy hippies, doby rock´n´rollu, alebo neoromantiku 80-tych rokov.

Po tomto čísle sa všetkým predstavilo pesničkárske duo DLB. Keď mladíci dohrali nasledovala spoločná choreografia všetkých ašpirantiek na titul Miss GAS, v ktorej predviedli svoje pohybové zdatnosti v oblasti ľudového aj moderného tanca.

Dva tituly pre Martinu Mackovovú

Ďalej pódium patrilo mladým fitneskám, medzi ktorými nechýbala Tatiana Kožuchová, ktorá dosiahla výrazné úspechy na majstrovstvách sveta a Európy. Nasledovalo posledné pripomenutie si súťažiacich a už sa pristúpilo k vyhodnoteniu.

Tvárou súťaže a Miss sympatia sa stala Martina Emma Mackovová. Titul Miss photogenic získala Lucia Záslavová. V hlavnej kategórii sa z titulu II. vicemiss tešila Rozália Francisciová a ceny určené pre prvú vicemiss si prevzala Lucia Hucáková.

Po vzácnej zhode porotcov sa Miss Gymnázia Andreja Sládkoviča stala Natália Packová. Miss a prvá vicemiss budú reprezentovať Gymnázium A. Sládkoviča na regionálnom kole Miss stredných škôl, ktoré sa uskutoční 14. decembra v Krupine.

Text a foto: (mum)