Viac foto v galérii

Seneckému kinu sa tešia všetky generácie

n 27.11.2015 8:00 - Senec

Záujem o kino v Senci je na vysokej úrovni - Senecké kino navštevujú rôzne generácie. A práve z toho má najväčšiu radosť vedúca Kina Mier Alžbeta Ležáková. Aj novembrový mesiac sa zaradil v návštevnosti kina v meste Slnečných jazier medzi najlepšie.

Tri mesiace - jún, júl, august - sa premieta v prekrásnom prostredí Amfiteátra - Parku oddychu. O septembri by sa dalo povedať, že všeobecne býva takým prechodným obdobím. Nečudo, veď život hlavne pre žiakov - študentov naberá iný rytmus, režim dňa sa oproti prázdninovým mení.

Mali krásne leto

"Celkovo by som hodnotila veľmi dobre naše letné pôsobenie v Amfíku, no ale sme mali prekrásne leto. A snažili sme sa prispôsobiť jednotlivými predstaveniami každej vekovej kategórii, každej generácii. Rovnako to robíme aj v našom Kine Mier na seneckom námestí," hovorí Ležáková.

Samozrejme nie je jednoduché každému vyhovieť, ale podľa návštevnosti seneckého kina sa ukazuje, že práca v tejto časti mestského kultúrneho strediska je na vysokej úrovni. "Nedeľňajšie detské predstavenia bývajú obľúbenými, a je dobré vidieť, že s deťmi prichádzajú spoločne aj obaja rodičia, prípadne aj starí rodičia. Je to dobrý začiatok v živote dieťaťa ku kultúrnej budúcnosti jeho života," zdôrazňuje vedúca seneckého kina Alžbeta Ležáková.

Text a foto: besu