Čierni panteri aj v Maďarsku víťazne

n 19.11.2015 9:23 - Nové Mesto nad Váhom

Súťažný žreb pre tretie kolo určil Čiernym panterom za súpera Széchenyi Kosárlabda Győr s tým, že jesenný majstrovský dvojzápas odohrajú v Maďarsku a jarný v Novom Meste nad Váhom.

A tak druhú novembrovú sobotu skoro ráno vyrazil z Nového Mesta nad Váhom do maďarského Győru autobus s hráčkami, trénermi a priaznivcami Basketbalového klubu Čierni panteri pri Centre voľného času. Bolo to historicky prvé vycestovanie Čiernych panterov za zahraničným súperom, v rámci majstrovskej súťaže Slovensko – Západ, za celú dobu ich existencie.

Oba zápasy vyhrali

Mladé Maďarky nás prekvapili. Na rozdiel od našich domácich súperiek nás neprevýšili, ale predčili nás svojím temperamentom a vynaliezavosťou vo faulovaní. To však neušlo zraku trénerov hostí. Keď však na zákernosť faulov upozorňovali, rozhodcovia ich za to štedro odmeňovali napomínaním a dokonca dvakrát proti panterom nariadili trestné hody za technickú chybu.

Veľmi nepríjemne na celkový obraz hry pôsobilo aj neustále jej prerušovanie častým striedaním hráčok súpera, čo sa v konečnom dôsledku nepriaznivo odzrkadľovalo na sústredenosti našich panteriek. Hlavne pri trestných hodoch, ale aj pri snahe o zakladanie rýchlych protiútokov, v čom ich maďarskí rozhodcovia očividne podporovali. A keď k tomu prirátame skutočnosť, že sa nám nie vždy darila streľba, vychádza dôvod, prečo v prvých polčasoch oboch zápasov, tak pomaly narastalo skóre v náš prospech.

Nakoniec však všetko dobre dopadlo. Túžba našich dievčat po víťazstve bola väčšia ako bolesť z hrubej hry súpera a so zaťatými zubami, ale s konečným úsmevom na tvári doviedli oba zápasy do víťazného konca. V prvom vyhrali 64:42 (32:26) a v druhom 64:25 (28:11).

Najbližší duel v decembri

Takže body za víťazstvá putovali aj s Čiernymi pantermi do Nového Mesta nad Váhom a znamenali, že náš BK sa opäť dostal na čelo tabuľky majstrovskej súťaže. Či a ako dlho tam zostane, nám ukáže až piate kolo, hrané v sobotu 12. decembra, nakoľko vo štvrtom kole hranom 28. novembra majú Čierni panteri voľno.

Do tej doby sa vyrovná počet odohraných zápasov uchádzačov o čelo tabuľky, ako aj sa dorieši dvojzápas tretieho kola BK AŠK Slávia Trnava – BKM Junior UKF Nitra, ktorý sa pre inzultáciu rozhodcu domácim fanúšikom, v druhom zápase, nedohral. Naše dievčatá budú v piatom kole, hostiť mladé basketbalistky z mesta pod Zoborom. Držme im palce, aby aj z tohto súboja vyšli víťazne!

Text a foto: Rudolf Pardubický