Škôlkari sa vydali na prieskum do veľkej školy. Ako ich žiaci prekvapili?

n 26.11.2015 8:07 - Stropkov

To, ako to vyzerá pre škôlkarov vo veľkej základnej škole, poriadne preskúmali aj predškoláci z Materskej školy Andreja Hlinku v Stropkove. Triedy, lavice, učebné pomôcky, ale i prváci, ktorí onedlho ukončia svoj prvý polrok v základnej škole.

Prví prieskumníci v tomto školskom roku zavítali do Základnej školy na Konštantínovej ulici v Stropkove. Boli to predškoláci z Materskej školy Andreja Hlinku a prišli preskúmať priestory školy, ale i to, ako sa darí prvákom v prvom ročníku.

Tí ich srdečne privítali a predstavili sa im ako asistenti pani učiteľky pri ich prieskume školy. Najprv im predviedli to, ako vedia pracovať s interaktívnou tabuľou, ktorá sa pre nich stala druhou pani učiteľkou. Ukázali im svoje písanky a šlabikáre, ale aj celý obsah aktovky a opísali, čo všetko v nej nesmie chýbať.

Naháňačka v telocvični

V prieskume pokračovali vo veľkej telocvični, kde si spolu zahrali hry. Nechýbalo ani behanie a využitie celého priestoru naháňačkou. V malej telocvični si pri veľkých zrkadlách spoločne zatancovali. Pokračovali prehliadkou krytej plavárne, školskej jedálne, počítačovej miestnosti, školskej knižnice i školského klubu detí.

V závere si v triede urobili spoločnú módnu prehliadku kostýmov princeznej, kráľa, šaša, kuchára, trpaslíka i ďalších rozprávkových bytostí. Taktiež si spoločne zahrali zvukové pexeso na interaktívnej tabuli. Ako darček z prieskumu si škôlkari odnášali od našich prvákov papierové čapice, ceruzky s písmenkami a sladkosť.

 

Text a foto: Jana Smolková