Dokáže potešiť aj siedme miesto?

n 27.11.2015 7:00 - Púchov

Púchovčania sa už viac nemôžu pýšiť tým, že ich mesto vyhralo titul najkrajšieho mesta Slovenska. Prvenstvo sa do tretice mestu obhájiť nepodarilo.

Jednoznačným víťazom ankety o najkrajšie mesto Slovenska v rokoch 2013 a 2014 sa stal práve Púchov. Rok 2015 nebude pre jeho občanov rovnaký, ako to bolo v uplynulých dvoch ročníkoch súťaže. Tentokrát získala v internetovom hlasovaní najviac priazne Prievidza, čím sa stala tohtoročným víťazom. Naopak, Púchov si o niečo pohoršil a z neobhájeného prvenstva klesol na siedmu pozíciu.

Verejnosť prekvapila

Tento neobhájený triumf vyvolal u niektorých obyvateľov pochopenie. Nie všetci sa stotožňujú s názorom, že víťazstvo malo aj tento rok patriť Púchovu. „Bola som pyšná, že mesto vyhralo dvakrát v súťaži o najkrajšie mesto Slovenska, no na druhej strane viem, že to tak nie je. Treba dať šancu aj iným. Určite by si viac zaslúžili prvenstvo mestá ako Banská Štiavnica, Bardejov či Levoča,“ prezradila Púchovčanka Jana.

Avšak, podľa nej nejde o nepriaznivý výsledok. „Za neúspech by som to nepovažovala, veď tento rok sme sa dostali do prvej desiatky zo 139 miest. Dokonca sme predbehli aj Bratislavu, hlavné mesto Slovenska, ktorá by mala byť našou pýchou presne tak, ako je Praha v Čechách,“ uviedla.

Ohlasy sa líšia

Naopak, podľa Zuzany, absolventky púchovského gymnázia, ktorá má v tomto meste aj svoje trvalé bydlisko, ide o prekvapivý výsledok. „Neviem, čo spôsobilo, že sa Púchov tento rok umiestnil až na siedmom mieste a neobhájil prvenstvo ako po uplynulé roky. Toto mesto sa za posledné roky krásne prebudovalo a dúfam, že v tom bude aj naďalej pokračovať.“

Text a foto: (ar)