Výluky stále pokračujú, nágradná autobusová doprava tiež

n 23.11.2015 6:32 - Púchov

Výluky na trati medzi Púchovom a Žilinou trápili cestujúcich od začiatku jari až do jesene. Hoci práce na trati skončili už začiatkom novembra, ZSSK ponechala náhradnú autobusovú dopravu aj naďalej.

„Práce na ucelených častiach stavby prebiehajú podľa schváleného harmonogramu výluk. Dňa 3. 11. 2015 boli ukončené práce na 1. traťovej koľaji v ŽST Bytča a traťovom úseku Bytča – Dolný Hričov. Týmto dňom sa zároveň ukončilo využívanie náhradnej autobusovej dopravy na celom úseku od Púchova až po Žilinu, ktoré bolo spôsobené touto výlukou,“ uviedla Martina Pavlíková, hovorkyňa ŽSR.

Dotknuté vlaky

To, že sa ukončilo využívanie autobusov miesto vlakov na tejto výluke, však neznamenalo jej skutočné ukončenie, ale plynulé pokračovanie kvôli ďalším výlukám. „Pôvodné pokračovanie nepretržitých výluk sa malo konať v dňoch 23. – 28.  11. 2015.

Z dôvodu časového sklzu výstavby objektov sú presunuté na dni 1. – 6. 12. 2015. Na úseku Púchov – Žilina sa od 4. 11. 2015 konajú denné výluky na rozdielnych traťových úsekoch, v rozdielnych dňoch, časoch a s rozdielnymi prijatými dopravnými opatreniami. Predpoklad ukončenia výluk je 20. 12. 2015. Ďalšie výluky sú plánované od 18. 1. 2016,“ uviedla Jana Morháčová, hovorkyňa Železničnej dopravy Slovensko.

Dotknuté vlaky, ktoré sú nahradené autobusmi, sú najmä osobné vlaky na linke Púchov – Žilina, ktoré robia posilu osobným vlakom z Nového Mesta nad Váhom do Žiliny. Rýchlikové spojenia týmto opatrením nie sú dotknuté. Dňa 13. decembra má začať platiť na železnici nový grafikon s novými spojmi, takže je predpoklad, že sa počet nahradených spojov autobusmi bude ešte niekoľkokrát meniť.

Text a foto: (yel)