Mestská zimná liga v malom futbale

n 24.11.2015 8:00 - Turčianske Teplice

Po roku je tu opäť Mestská zimná liga Turčianske Teplice v malom futbale. Do súťaže sa v tomto ročníku prihlásilo desať mužstiev – obhajca titulu AC Milan, Baník, Džokers, nováčik Galacticos, Luhy, Napoleon Tipos, Tupí Angels, Quick Sport, Špičky a Zúfalci.

V základnej časti súťaže je na programe deväť ligových kôl, v ktorých si zahrá každý s každým. Po skončení základnej časti sa mužstvá rozdelia do dvoch skupín. V A-skupine sa predstaví prvých päť tímov po základnej časti, v B-skupine budú súperiť  tímy z druhej polovice tabuľky po základnej časti.

Víkendové zápasy

Uplynulý víkend sa odohralo už štvrté kolo súťaže. V ňom si Baník poradil so Zúfalcami v pomere 2:1, Galacticos s prehľadom porazili Špičky 6:2, Džokers podľahli obhajcovi triumfu AC Milan 1:5 a Tupí Angels zvíťazili nad týmom Quick Sport 2:1.

Luhy odohrajú svoj zápas s mužstvom Napoleon Tipos v náhradnom termíne. V čele tabuľke je so ziskom plných dvanástich bodov minuloročný víťaz AC Milan, ktorý zatiaľ súťažou kráča bez prehry, podobne ako mníchovský Bayern v nemeckej Bundeslige.

Druhú priečku si vďaka zisku šiestich bodov delí až sedem tímov – Luhy, Galacticos, Napoleon Tipos, Džokers, Quick Sport, Tupí Angels a Baník. Na deviatom mieste je vďaka jednému víťazstvu a zisku troch bodov mužstvo Špičky, na poslednej priečke sú bez jediného bodu hráči mužstva so symbolickým názvom Zúfalci.

Aj nováčik Galacticos

O svoje pocity sa s nami podelil aj kapitán nováčika súťaže, Marek Hanzel: „V mestskej lige sa mi hráva veľmi dobre, ale som sklamaný z nízkeho počtu tímov, ktoré sa tento rok do súťaže prihlásili. Ak mám niekoho v našom tíme vyzdvihnúť, tak je to náš najmladší hráč Daniel Ďanovský, ktorý veľmi dobre oživil hru. Kolektívne tiež hráme veľmi dobre, aj keď tu sú drobné chybičky, na ktorých určite popracujeme a odstránime ich.“

Názov Galacticos nie je náhodný a je odvodený od slávnej éry Realu Madrid, kedy španielske trávniky brázdili hráči ako Zidane, Ronaldo, Raúl, Figo. Odvekým rivalom bieleho baletu je FC Barcelona, čo na posledné El Clásico, ktoré sa tiež odohralo uplynulý víkend, hovorí kapitán Galacticos?

„Posledný zápas medzi Realom Madrid a FC Barcelona bol zo strany môjho obľúbeného tímu veľká bieda. Podľa môjho názoru tréner Rafael Benitéz zabil všetko to pekné, čo Real v minulosti predvádzal. Hra krídel už nie je taká výrazná a protiútoky nie sú také smrteľné ako kedysi.“

O dva týždne Vám opäť prinesieme novinky a postrehy z mestskej ligy. Pevne veríme, že si nájdete cestu na ihrisko MFK Tepličan a podporíte svojich kamarátov a známych. Zápasy sa hrajú každý víkend od desiatej až do štrnástej hodiny.

Text a foto: Tomáš Plavecký