Náročný návrat na ľad

n 23.11.2015 8:00 - Turčianske Teplice

Zhruba rok po vážnej autonehode sa 21-ročný hokejový útočník Milan Kolena vrátil na súťažný ľad. Odchovanec martinského hokeja a bývalý kapitán našich mládežníckych reprezentácií sa dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny so žilinskými „vlkmi“.

Prečo padlo pôsobenie vo Zvolene?
Najprv som bol vo Zvolene, kde som vyše mesiaca trénoval. Trocha nám viazla komunikácia, tak som sa rozhodol, že bude lepšie, keď pôjdem do Žiliny, kde som mohol hneď začať hrať. Sezóna je rozbehnutá a ja som už chcel hrávať.

Ako sa cítite po dlhšej prestávke?
Veril som si, ale, samozrejme, mal som aj trému. Predsa len, rok som nehral. Mohlo to byť zradné, človek sa môže cítiť dobre, ale nevie, čo sa môže stať. Na prekvapenie sa však kondične cítim veľmi dobre.

Nedávno ste sa opäť predstavili na ľade v bratislavskom Ružinove, kde hráva svoje domáce stretnutia reprezentačná dvadsiatka. Ako ste sa cítili v prostredí, kde ste boli v minulosti lídrom mládežníckeho tímu, v úlohe súpera?
V Ružinove sa mi hrá celkom fajn, je tu dobrý, kvalitný ľad.

Ako sa vám pozdáva tohtoročný tím do 20 rokov?
Pred majstrovstvami sveta niektorí hráči tím doplnia, iní zasa odídu. Určite je na čom stavať.

Prezradíte nám aj novinku zo súkromia?
Čakáme prírastok do rodiny, v júni budúceho roka máme termín. Ešte predtým však budeme mať s priateľkou 12. decembra svadbu.

Text a foto: Rudolf Zelenay