Na slovíčko s florbalovou reprezentantkou

n 23.11.2015 8:00 - Tvrdošín

Už len niekoľko dní zostáva do úvodného zápasu svetového šampionátu žien vo florbale vo fínskom Tampere. Tréneri ženského výberu Jaroslav Marks, Michal Cvanciger a Martin Řehák zverejnili záverečnú nomináciu na MS, v ktorej sa nachádzajú až tri hráčky z extraligového FBK Tvrdošín. Medzi pozvanými hráčkami figuruje aj Veronika Turčákova, ktorá patrí medzi opory oravského klubu. Pred majstrovstvami sveta sme ju požiadali o krátky rozhovor.

Boli ste nominovaná do slovenskej reprezentácie na majstrovstvá sveta vo Fínsku, ktoré sa budú konať v decembri. Aké boli vaše pocity, keď ste zistili, že ste v záverečnej nominácii?
Už dávnejšie som mala tušenie, že sa mi podarí dostať sa do záverečnej nominácie na MS do Fínska. Som veľmi rada, že sa mi to podarilo, však na MS sa nechodí každý deň. V každom zápase, v ktorom nastúpim sa budem snažiť podať taký výkon, aký sa na reprezentačný dres patrí. (pozn. Okrem Veroniky Turčákovej sa z FBK Tvrdošín dostali do záverečnej nominácie aj Michaela Ješšová a Viktória Bobotová. Z bývalých hráčiek Tvrdošína v nominácii figurujú Denisa Ferenčíková, ktorá pokračuje v kariére v Českej republike a Alžbeta Ďuríková, ktorá hráva vo Švajčiarsku. Slovenské reprezentantky sa môžu tešiť na veľké množstvo fanúšikov a atmosféru svetového šampionátu.)

Každý zápas na MS je pre hráčku výnimočný. Čo hovoríte na zloženie našej základnej skupiny?
V základnej skupine sa stretneme s Ruskom, USA a Holanskom. Budeme sa snažiť, aby sme vyhrali všetky zápasy a skončili na prvom mieste v skupine, čím by sme natrafili pravdepodobne na hrateľnejšieho súpera.

Slovenská reprezentácia žien sa posledný raz pred odchodom stretla na sústredení v Seredi. Aké herné činnosti ste dolaďovali na tomto zraze?
Už na predchádzajúcich zrazoch sme trénovali postupný prechod do útoku a obranný systém. V Seredi sme odohrali prípravné zápasy, v ktorých sme sa snažili doladiť všetky herné stránky pred MS vo Fínsku.

Tréner Marks bude považovať za úspech umiestnenie do 6. miesta. Aký máte na to názor vy?
Tak isto aj my hráčky sa chceme umiestniť do 6. miesta. Avšak musíme ísť postupne za týmto úspechom krôčik po krôčiku, aby sme si po MS vo Fínsku mohli povedať, že sme odviedli dobrú prácu.

Pomýšľate prípadne na medailové umiestnenie?
V kútiku duše by každý chcel získať medailu, ale pre mna osobne bude už úspech ak by sa nám podarilo sa umiestniť na 5. – 6. mieste. Potrebujeme úspešne odohrať tri súboje v skupine a v ďalšom priebehu by sme mohli naraziť na Poľsko alebo Nemecko. Tento zápas bude pre nás najdôležitejší a ukáže na aké umiestnenie máme.

Text a foto. Jakub Betuštiak