Stolnotenisovú sezónu otvorila mládež

n 22.11.2015 8:00 - Tvrdošín

Úvodnými súťažnými zápasmi odštartovali novú sezónu aj stolní tenisti z klubu MSTK Tvrdošín. Na programe boli hlavne súboje v mládežníckych kategóriách.

Nedávno sa v Košiciach uskutočnil Slovenský pohár v kategórii staršieho žiactva. Za účasti najlepších slovenských hráčov dosiahli hráči z Tvrdošína sympatické umiestnenia.

V súťaži chlapcov predviedol vynikajúci výkon Martin Kysel, ktorý prehral až vo finále a obsadil striebornú priečku. V kategórii dievčat skončila Sabína Chylová na šiestej priečke a Natália Divinská o jednu priečku za ňou. U Chylovej  je to historicky najlepšie umiestnenie v SPM.

Valaliky a Topoľčany

Vo Valalikoch na SPM juniorov dosiahla výborný výsledok Katarína Belopotočanová, ktorá skončila na treťom mieste. O niečo menej sa darilo Natálií Divinskej, ktorá obsadila desiatu pozciu a Sabína Chylová skončila na delenom 25.-32. mieste.

Najmenej sa darilo Martinovi Kyselovi. Skončil na delenom 49.-64. mieste. V Topoľčanoch mal Tvrdošín na SPM najmladších žiačok hneď dvojnásobné zastúpenie. Sára Ferenčíková obsadila deviate miesto a Karin Drbiaková skončila hneď za ňou.

Vranov nad Topľou

Vo Vranove nad Topľou na SPM najmladších žiakov bol Dávid Belopotočan na štvrtom mieste, Patrik Ballek obsadil 13.-16. miesto a Adam Novák 31.-37. miesto.

Novák sa po tomto jeho doteraz najlepšom výsledku posunul v slovenskom rebríčku na 31. miesto. Po štyroch kolách SPM sa prvých 32 chlapcov a 24 dievčat vo všetkých kategóriách kvalifikuje na majstrovstvá SR jednotlivcov.

Text a foto: Jakub Betuštiak