Užijeme si až tri stromčeky

n 22.11.2015 8:00 - Bratislava III

Čas letí ako voda. Je to všeobecný fakt, ktorý pociťujeme a vidíme na každom kroku. Len „včera“ začali naše deti opäť chodiť do školy a dnes už je koniec novembra, ktorý silno evokuje príchod ďalšieho mesiaca december, ktorý je obdobím sviatkov. Po príchode Mikuláša sa nezadržateľne blíži hádam najkrajší sviatok v roku Vianoce.

Tento deň, 24. december, sa považuje sa sviatok, keď trávime svoj čas s rodinou a ľuďmi, ktorých máme najradšej. Vianoce by sa určite nezaobišli bez stromčeka, ktorý je akýmsi symbolom pohody a pokoja.

Tri vianočné stromčeky

Tento rok bude vianočná nálada v mestskej časti Bratislava-Rača žiarivejšia aj vďaka svetelným ozdobám, ktoré budú lemovať najväčšie ulice. Strieborné vianočné hviezdy sú už teraz nainštalované na uliciach Detvianska, Kubačova, Rustaveliho, časť Alstrovej, Pekná cesta a Dopravná. Samozrejmosťou bude vyzdobený Nemecký kultúrny dom a vianočný stromček pred ním.

„Tento rok budú mať svoj vlastný vianočný stromček všetky tri časti Rače. V Krasňanoch bude stáť v parčíku oproti Jednote, na Východnom na námestí na Dopravnej ulici a v Rači na Námestí A. Hlinku,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský. Vianočné zdobenie sa rozsvieti 3. decembra a bude trvať do 7. januára 2016.

(mrh), foto: raca.sk