Ako sa dá pomôcť ľuďom v núdzi? Zapojte sa aj vy!

n 25.11.2015 8:00 - Bratislava III

Už viackrát sa v bratislavskom Novom Meste zorganizovala zbierka pre ľudí v núdzi. V ostatných novembrových týždňoch, už po skončení letnej zbierky, začali chystať zimnú zbierku šatstva, potravín, hygienických potrieb i predmetov dennej spotreby pre ľudí bez domova.

„Priebežne odovzdávame darované veci do denných centrier, ktoré sa venujú bezdomovcom a vozíme ich aj na miesto výdaja stravy pre ľudí bez domova, pod most Lafranconi,“ uviedla Anna Debnárová, terénna sociálna pracovníčka Oddelenia sociálnych vecí miestneho úradu v Bratislave-Novom Meste.
 

ZAUJME VÁS: „Hovnoman“ to má zrátané: Nechutného fantóma chytila polícia!

Každý, kto chce prostredníctvom tejto zbierky darovať ľuďom v núdzi teplé zimné oblečenie, zimnú bielizeň, zimnú obuv, čiapky, šále, rukavice, ale aj základné potraviny alebo aj hygienické potreby či predmety dennej spotreby ako napríklad, toaletný papier, papierové utierky, či vreckovky, môže veci na darovanie doniesť do budovy miestneho úradu na Junácku 1, k dverám číslo 9, za ktorými je sklad, v ktorom sa darované veci uskladňujú. Predtým sa však treba kontaktovať s A. Debnárovou buď telefonicky alebo osobne.

Darovať možno len určité veci

Treba sa oboznámiť aj so zoznamom vecí, ktoré možno darovať, pretože prijaté na darovanie môžu byť len veci, ktoré sú v zozname. Darované veci nesmú byť špinavé ani roztrhané či ináč poškodené.

So zoznamom vecí na darovanie sa každý môže oboznámiť na miestnom úrade. „Súčasná zbierka bude trvať do konca tohto roka. Tak ako vlani a tohto roku, aj budúci rok opäť pripravíme jednu zbierku v lete a druhú v zime,“ dodala A. Debnárová.

Text a foto: (mašk)