Na zraze kadetiek aj Karásková

n 25.11.2015 8:00 - Partizánske

Slovenské hádzanárske kadetky majú v týchto dňoch zraz, v rámci ktorého odohrajú štyri prípravné zápasy v Chorvátsku a Rakúsku. Reprezentačný tréner Ján Beňadik pozval do národného tímu aj hráčku HK Slávia Partizánske Tatianu Karáskovú.

Kormidelník kadetiek Beňadik chce mať po spomínanom zraze už celkom jasnú predstavu o zložení družstva. Reprezentácia kadetiek sa stretla v nedeľu 22. novembra v Bratislave.

„Máme naplánovaných päť tréningových jednotiek a potom v stredu presun do Chorvátska. Tam chceme ešte večer absolvovať tréningovú jednotku a potom vo štvrtok a piatok dva prípravné zápasy s domácou reprezentáciou. Chorvátske kadetky sú šiestym družstvom z letných ME v Macedónsku. V sobotu potom na naše dievčatá čaká presun do Viedne, pretože počas víkendu máme dva prípravné zápasy s reprezentáciou Rakúska,“ povedal tréner Beňadik.

Ciele najbližšieho zrazu

Kouč slovenských kadetiek má jasno v tom, čo od druhého zrazu očakáva.

„Cieľom je nadviazať na predchádzajúci zraz v Košiciach. Chceme zdokonaľovať obranný systém 0-6 a protiútok z tohto systému a popracovať na útočnej fáze, keďže na predchádzajúcom zraze sme na to mali minimum priestoru,“ vysvetlil Beňadik a k prípravným stretnutiam dodal: „Povedal by som, že nám to má otvoriť oči, ako na tom reálne sme. Verím, že sa zápas od zápasu budeme zlepšovať.“

(pb), SZH, foto: archív SZH

Hráčky nominované na zraz kadetiek v Bratislave:
Wanessa Raffasederová (Tatran Stupava), Františka Solárová, Vladimíra Bajčiová, Adriana Holejová (všetky Iuventa Michalovce), Viktória Vencúriková, Mária Goboňová (obe ŠŠK pri SLŠ Prešov), Barbora Zemanovičová, Terézia Takáčová, Erika Rajnohová, Nina Ušiaková, Katarína Kostelná, Barbora Hanzalíková, Nicol Nejedlíková (všetky HK Štart Trenčín), Soňa Furdaláková (MHK Bytča), Nikola Trunková (ŠKP Bratislava), Petra Škoricová (HK Slovan Duslo Šaľa), Tatiana Karásková (HK Slávia Partizánske), Éva Tamási (Dunaujvarosi Kohasz Kézilabda Akadémia)