Oslavy nášho mesta dopadli na výbornú!

n 22.11.2015 8:00 - Medzilaborce

Už 15. ročník tradičného podujatia, ktoré poznajú Medzilaborčania, sa uskutočnilo v dňoch 20. – 21. novembra 2015. Piatkový program Dní mesta Medzilaboriec odštartovali Laborecké trhy.

Jesenné dni prinášajú pestrosť farieb, ale aj vôňu jesene, a preto súčasťou piatkového programu bolo otvorenie výstavy v dome kultúry pod názvom „Plody jesene“.

Patrí im vďaka

Na tejto výstave mali možnosť diváci vidieť krásne práce z gaštanov, orieškov, tekvíc, šišiek, tekvicových jadierok, jesenných kvetov, zeleniny, či ovocia, ktoré vytvorili žiaci Základnej školy Duchnovičova, Základnej školy Komenského, ženy z Únie žien z Čertižného a dôchodcovia z Klubu dôchodcov v Medzilaborciach, ktorým patrí veľká vďaka. Každá dekorácia bola jedinečná a originálna.

Hviezda z Čiech

S repertoárom tradičných ľudových piesní sa o 17. hodine v priestoroch domu kultúry predstavili sólisti rusínskych piesní z nášho regiónu a hostia o. Pavol Novák s dcérou Alexandrou a ŽSS Lelija.

V sobotu 21. novembra pokračovali trhy a zároveň sa v dopoludňajších hodinách na Laboreckej ulici konala ochutnávka zabíjačkových špecialít.

Nezabudnuteľným koncertom folkovej legendy, českého speváka, skladateľa a textára Honzu Nedvěda s doprovodom sa ukončili dvojdňové Dni mesta Medzilaborce.

Zábava a príjemné stretnutia

Obyvateľom nášho mesta a blízkeho okolia bol ponúknutý naozaj bohatý program, z ktorého si každý mohol vybrať to, čo mu bolo najbližšie. Súčasťou programu tejto akcie boli i vystúpenia folklórnych skupín, výstava „Plody jesene“, či ochutnávka tradičných zabíjačkových špecialít.

Primátor Vladislav Višňovský udelil ďakovný list mesta Medzilaborce Michalovi Dobdovi za dlhoročnú, intenzívnu a tvorivú činnosť, za interpretovanie a propagovanie tradičnej kultúry doma i v zahraničí a za aktívny podiel pri výchove mladej generácie k tradičným hodnotám svojich predkov.

Na záver možno teda skonštatovať, že aj tohtoročné dni nášho mesta mali úspech, prilákali veľa záujemcov a boli plné zábavy a príjemných stretnutí.

Text a foto: Andrea Lutášová