Čo prekáža obyvateľom Bratislavy?

n 20.11.2015 9:19 - Bratislava I

V centre Bratislavy sa nedávno realizoval výskum, ktorý odhalil zopár nepekných faktorov na vychýrených uliciach mesta.

Obyvatelia a návštevníci prostredníctvom výskumu vyjadrili svoj negatívny postoj k neporiadku na uliciach a otravným reklamám.

Kritizovaná Obchodná ulica

Hlavným subjektom pre výskum v centre hlavného mesta bola Obchodná ulica a jej okolie. Základné oblasti života ako poriadok či údržba ulíc v tejto lokalite slovami kritizujúcich respondentov nie sú na vysokej úrovni. Ďalším kritizovaným faktorom je nekoncepčný vizuál ulice a nedostatok zelene, ktorá tu spolu s lavičkami pre oddych naozaj chýba.

Analýza stavu a potenciálu

Okrem iného, sa po ulici najmä počas víkendu pohybujú opití ľudia, a v niektorých prípadoch tiež agresívni. Naopak, ľudia by tu privítali nejaké slušné kultúrne podujatia, ktoré svojou absenciou vytvárajú hluché miesto v meste.

Obchodná ulica postupne prejde rozsiahlou analýzou stavu a jej potenciálu. Prieskum základných oblastí života bol prvou časťou pokračujúcej analýzy. Po realizovanom výskume nasleduje profesijný socio-ekonomický audit, ktorý spočíva v rozsiahlej analýze jednotlivých prevádzok.

Jeho súčasťou je taktiež analýza ľudí, ktorí tu bývajú, pracujú či nakupujú. Druhý výskum vo forme analýzy by mal ukázať smer, akým sa má Obchodná ulica uberať.

Text a foto: Róbert Hošták